در سرزمینی که مردم اش با کرونا و فقر دست و پنجه نرم میکنند،سپاه پاسداران از  تعداد و تنوع موشک هایش سخن می گوید

خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران گزارش داد که حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسمی نمایشی از شهر موشکی جدید نیروی دریایی سپاه رونمایی کرد.

در این گزارش آمده است که در این شهر موشکی انبوهی از سامانه ها و موشک‌های کروز و بالستیک”  به نمایش گذاشته شده است.

پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران در این مراسم گفته است که حکومت  بدون هراس از تحریم‌ها بر آنها فائق آمده‌اند و رونمایی از شهر موشکی را “امیدآفرین و اطمینان بخش” توصیف کرده است.

در این گزارش پاسدار سلامی نگفته است که نیروی دریایی سپاه پاسداران چند شهر موشکی دارد.

سپاه پاسداران از سال ۹۳ تاکنون بارها اقدام به رونمایی از شهرهای موشکی کرده است و رسانه‌های سپاه نوشته‌اند که این شهرهای موشکی زیر زمینی هستند.

در این گزارش تصویری که شبکه خبر حکومت از شهر موشکی نیروی دریایی سپاه به نمایش گذاشت، تصاویری از تونل‌های موشکی منتشر کرد که در ان انواع موشک های بالستیک و کروز به نمایش گذاشت.

این گزارش تصویری در حالی به نمایش گذاشته شده است  که برنامه موشکی ایران به عنوان یکی از محورهای اختلافات آمریکا و ایران مطرح شده است.

در سال های اخیر سپاه پاسداران که جز موشک هیچگونه امکانات افندی و پدافندی دیگری ندارد با نمایش دادن امکانات موشکی می کوشد خود را قدرتمند نشان دهد .

ولی کارشناسان نظامی می گویند که هیچ قدرت نظامی به تنهایی  نمی تواند با انتخاب قدرت موشکی ، سرنوشت نبردی را رقم بزند و بی تردید قدرت موشکی تلافی جویانه ایالات متحده صد برابر بیشتر از رژیم ایران است .

بمب افکن های سنگین بی ۵۲ در یکسال اخیر دستکم چها ربار بر فراز حوزه خلیج فارس به پرواز درآمده و قدرت ویران سازی از جانب ارتش آمریکا را به حکومت ایران گوشزد کرده است .

علی  خامنه‌ای سال گذشته در این باره گفته بود: «مقوله امنیت خارجی بسیار مهم است و همین داشتن موشک و پهپاد و توان دفاعی بسیار مهم است. داشتن موشک همه مشکلات را حل نمی‌کند اما خیال طمع دشمنان را از بین می‌برد».

مقام‌های حکومت ایران ،برنامه موشکی خود را دفاعی می‌دانند و گفت‌وگو درباره برنامه موشکی که توسط دولت ترامپ و همچنین دولت بایدن طرح شده را رد کرده‌اند.