در سه ماه گذشته سه تن د رجریان عملیات تروریستی فلسطینی جان باخته اند، ولی با ارزیابی کارشناسان، علامت موج جدید ترور نیست

در یک ماه اخیر، سه حادثه تروریستی خونین روی داد که در آن ها سه شهروند اسرائیلی کشته شده اند. با این همه آگاهان امور، این حملات تروریستی را نشانِ آغاز موج تازه ای  از عملیات تروریستی تلقی نمی کنند

تروریست فلسطینی که یک سرباز نیروهای ذخیره ارتش اسرائیل را هدف ضربات چاقو قرار داده و از محل گریخته بود، طی چند ساعت بازداشت گردید. ولی در همین حال، هنوز تلاش نیروهای امنیتی برای شناسایی محل اختفای تروریست دیگری ادامه دارد که در آغاز این هفته، در یک مجتمع صنعتی اسرائیلی در کرانه باختری یک بانوی جوان و یک مرد را با تیربار هدف تیراندازی قرار داده و به قتل رسانده بود.

تروریستی که بازداشت شد، ظهر روز گذشته (پنجشنبه) در مکانی در نزدیکی شهر نابلس در کرانه باختری، از پشت سر به سرباز نیروی ذخیره اسرائیل حمله برده و با ضربات چاقو او را از ناحیه سر زخمی ساخته بود.

دو سرباز دیگر که در محل بودند به سوی تروریست دویدند، ولی ضارب پا به فرار گذاشت و با اتومبیلی از محل گریخت.

وزیر دفاع اسرائیل اویگدور لیبرمن اعلام داشت که این تروریست با بهره گیری از شیوه های اطلاعاتی، در ظرف چند ساعت شناسایی و بازداشت شده است. او یک جوان ۱۹ ساله فلسطیینی است که در یک آبادی در نزدیکی محل حادثه می زیست.

وزیر دفاع در حساب فیس بوک خود نوشت که تروریست روز یکشنبه نیز بزودی بازداشت خواهد شد.

در یک ماه اخیر، سه حادثه تروریستی خونین روی داد که در آن ها سه شهروند اسرائیلی کشته شده اند. با این همه آگاهان امور، این حملات تروریستی را نشانِ آغاز موج تازه ای  از عملیات تروریستی تلقی نمی کنند.

در خط مرزی اسرائیل با نوار غزه، امروز (آدینه) انتظار می رود که از ساعات بعد از ظهر اغتشاشات از سر گرفته شود. در روزهای اخیر از شدت و ابعاد این آشوب ها تا حدودی کاسته شده است و آگاهان علتش را آن می دانند که اسرائیل اجازه داده ۲۵۰ هزار لیتر گازوئیل برای تامین سوخت نیروگاه برق فلسطینی به غزه وارد شود. یهای این گازوئیل را امیرنشین قطر به مبلغ ده میلیون دلار می پردازد.

با این همه هنوز هیچ اطمینانی وجود ندارد که تظاهرات امروز در خط مرزی، به خشونت کشیده نشود.

ارتش اسرائیل روز گذشته (پنجشنبه) اعلام کرد که توانسته است یک تونل زیرزمینی دیگر را که از داخل غزه به داخل خاک اسرائیل حفر شده بود شناسایی کند. منابع خبری گفتند که اسرائیل از سه ماه پیش حفر این تونل را شناسایی کرده بود و احداث آن را دنبال می کرد و روز گذشته تصمیم گرفته شد کشف آن اعلام گردد.

هدف سازمان های ترور از احداث این تونل ها آن است که رزمندگان خود را به داخل خاک اسرائیل بفرستند و شهروندان را غافلگیر کرده و آن ها را بکشند و یا به اسارت گرفته و به داخل غزه منتقل سازند و در ازای آزادی آن ها، بهای گزاف پولی، امنیتی و یا سیاسی مطالبه کنند.

در سراسر خط مرزی اسرائیل با غزه یک جدار الکترونی برپا گردیده که رخنه یابی چریک های فلسطینی به داخل خاک اسرائیل را تقریبا امکان ناپذیر می سازد و از این رو، حماس و دیگر سازمان های ترور، احداث تونل ها را یک شیوه جنگی برای ادامه مبارزه مسلحانه علیه اسرائیل می دانند.

به گفته کارشناسان، تونلی که حفر آن افشا گردید، به صورتی مدرن حفر شده و در دالان های طولانی آن وسایل الکترونی و ارتباطی نصب شده بود و به شمار دیگری از تونل های پیشین متصل بود.

اسرائیل وسایل الکترونی پیشرفته ای در خط مرزی با غزه مستقر ساخته که قادر به کشف فعالیت های حفر تونل می باشد و تا کنون سی و یک تونل حفاری شده که برخی از آن ها به خاک اسرائیل می رسید، شناسایی و منهدم شده است.

ترور فلسطینی، در کنار حفر تونل، می کوشد با وسایل دیگری و از جمله بادبادک ها و بادکنک های آتشزا، به مبارزه با اسرائیل ادامه دهد.

یک دیدگاه

  1. تنها راه مقابله با ترور فاشیست اسلامی نابودی تروریست ها است. فاشیست اسلامی وقیح و جنایتکار است. اینان ناموس و شرف انسانی ندارند. به دخترکان کوچک سال تجاوز می کنند. پستان زنان را می برند. به مردان تجاوز می کنند. در دین اهریمنی اینان تفخیذ وجود دارد. تجاوز به زنان و مردان در دینشان پاداش بهشت دارد. هیچ واژه ای وجود ندارد که ترور فاشیستی اسلامی که در وجود خمینی و سران تبهکار جمهور اسلام تبلور دارد را تعریف کند.
    درشورش ارتجاعی پنجاه و هفت اگر فقط دویست تروریست آموزش دیده در اردوگاه‌های مرگ فلسطینی و با دیدگاه سرخ و سیاه نابود می شدند، آخوندهای دو زاری منبری نمی توانستند قدرت را در دست بگیرند و فتنه خمینی شکل نمی گرفت.
    توانا باد دست اسراییل در نابودی ترور، پیروز باد نبرد خدای پاکی بر علیه اهریمن سرخ و سیاه در سر تا سر خاورمیانه.
    جاودان باد دوستی ایران و اسرائیل و یاد و خاطره پادشاه فقید ایران گرامی باد.

Comments are closed.