در شبانه روز اخیر شمار مبتلایان به کورونا، طبق آمار رسمی ۱۲ درصد و جانباختگان ۲۵ درصد افزایش یافته است

در خبر وزارت بهداشت ایران آمده است که در شبانه روز اخیر،  ۷۶۶ مورد جدید ابتلا شناسایی شده که روندی صعودی بالاتر از ۱۲ درصد را نشان می دهد

وزارت بهداشت در ایران تایید کرد که شمار مبتلایان به کورونا و تلفات آن با سرعت زیاد بالا می رود. به موجب آخرین آماری که پیش از ظهر امروز (یکشنبه) از جانب وزارت بهداشت انتشار یافت، شمارمبتلایان ۶۵۶۶ تن اعلام گردید و تعداد جان باختگان نیز ۱۹۴ تن گزارش شد. در خبر وزارت بهداشت ایران آمده است که در شبانه روز اخیر،  ۷۶۶ مورد جدید ابتلا شناسایی شده که روندی صعودی بالاتر از ۱۲ درصد را نشان می دهد.

همچنین در ظرف یک روز اخیر پنجاه تن به شمار جانباختگان افزوده شده که ۲۵ درصد بیشتر از روز گذشته است. تفاوت بین درصد مبتلایان و درصد جانباختگان، یک بار دیگر ثابت می کنند که در بیمارستان های رژیم ایران وسایل و امکانات کالی برای رسیدگی به مبتلایان و تلاش برای درمان آنان وجود ندارد.

سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: اگر میانگین دوره نهفتگی یا کمون این بیماری را هفت تا ده روز در نظر بگیریم، باید تاکید کنیم آمار‌های این روز‌ها نشان از رعایت موارد بهداشتی دارد چراکه کاهش نسبی را در آمار‌ها شاهدیم. البته هنوز در روند صعودی شیوع هستیم و اخطار‌ها و هشدار‌ها پابرجاست؛ باور کنید ۸۰ درصد ماجرای مهار بیماری سهم جامعه، مردم و خود ماست که پیشگیری کنیم.

دکتر جهانپور افزود: تهران با ۱۸۰۵ نفر، بیشترین مبتلا و کهگیلویه و بویراحمد با ۹ نفرکمترین امار مبتلایان به کورونا را دارد .

جهانپور گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت اخیر، ۴۹ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۹۴ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۲۱۳۴ تن بهبود یافته‌اند.

در شبکه های اجتماعی امده که آمار ارایه شده توسط وزارت بهداشت کاملا در تضاد با امار اعلام شده از سوی مسئولان مراکز شیوع کوروناست. محمدحسین قربانی نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در رشت اعلام کرد:  تاکنون بیش از ۲۰۰ نفر در استان گیلان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده اند و در حدود ۸۰۰ تا نهصد نفر نیز مبتلا به کرونا در استان حضور دارد.

قربانی افزود: هنوز نتوانسته ایم مردم را قانع کنیم که یک دشمن تمام عیار در روبروی ما قرار گرفته است. با هر زبانی که بتوانیم به مردم می گوییم، فقط در منازل خود حضور داشته باشند.

هم چنین گزارش شده که برگزاری مراسم ختم و تدفین قربانیان کورونا به شکل جمعی موجب شیوع گسترده این بیماری شده است. فرمانده ستاد عملیات مقابله با کورونا در این باره هشدار داد و گفت: متاسفانه در برخی از نواحی حاشیه شهر تهران علیرغم توصیه اکید بهداشتی و ملاحظات، هنوز برخی مراسمات  را در خفا برگزار می‌کنند که در این راستا از این پس طی هماهنگی با رییس پلیس تهران و دادستانی، برخورد با این تخلفات دیگر ارشادی نبوده و بسیار جدی و قاطعانه خواهد بود.

دکتر زالی، توصیه کرد که خانواده‌ها نباید در این مراسم حضور یابند و موجب انتقال این ویروس به دیگران شوند.