در شبانه روز گذشته تعداد مبتلایان بالا رفته  و به ۳۰۴۹ تن رسیده است

مقامات وزارت بهداشت هشدار می دهند  موج جدید کورونا در ایران آغاز و آمار مبتلایان و مرگ میر سه برابر شده است. اما حسن روحانی می گوید مراسم اربعین باید برگزار شود.

سخنگوی وزارت بهداشت  با اعلام آمار جدید کورونا گفت: در شبانه روز گذشته تعداد مبتلایان بالا رفته  و به ۳۰۴۹ تن رسیده است .

خانم لاری همچنین خبر داد که طی هفته گذشته تعداد مناطق با وضعیت قرمز از ۸۸ شهرستان به ۱۰۹ شهرستان افزایش یافته است و شهرستان‌های وضعیت هشدار نیز از ۹۰ مورد به ۱۰۷ شهرستان رسیده است.

ماه گذشته آمار رسمی جان‌باختگان کرونا به روزانه حدود ۱۰۰ نفر کاهش یافته بود اما این آمار بار دیگر روند صعودی گرفته است.

سعید نمکی، وزیر بهداشت، نیز دو روز پیش گفته بود به دلیل خیز جدیدی که در کشور در حال شکل‌گیری است «دیشب یکی از شب‌هایی بود که تا صبح مژه بر هم نگذاشتم».

اما نظر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، کاملا متفاوت با متخصصان و مقامات بهداشتی کشور است . او از یک سو در باره افزایش آمار مبتلایان، خواستار  پرهیز از سفرهای غیرضروری و برپایی سخن می گوید و از سوی دیگر بر برگزاری مراسم‌های اربعین و ماه صفر تاکید می کند.

پیش از این نیز مقام‌های وزارت بهداشت درباره پیامدهای برگزاری مراسم ماه محرم نیز هشدار داده بودند اما حسن روحانی و برخی از مراجع تقلید بر برگزاری این مراسم تاکید کرده بودند.

حسن روحانی درباره برگزاری کنکور نیز ادعا کرد:  «برگزاری کنکور در سراسر کشور با رعایت حداکثر پروتکل‌های بهداشتی و کمترین میزان ابتلا از جمله کارهای درخشان و بزرگ دولت در مدت شیوع این بیماری بوده» و «این مدل از برگزاری کنکور دارای قابلیت ارائه در عرصه بین‌المللی است».

این در حالی که شمار زیادی از مقامات وزارت بهداشت اعلام کردند که بیشترین آمار کورونا با بازگشایی مدارس و برگزاری کنکور صورت گرفته است.