در شبکه های اجتماعی، از روحانی انتقاد شد که چرا دستور گشایش ادارات و بانک ها را داده است

یاشار سلطانی، روزنامه نگار، در واکنش به دستور روحانی مبنی بر آغاز بکار ادارات و بانک‌ها در ایام نوروز در گزارشی نوشت:   جان آدم‌ها بعد از این همه اتفاق در سال ۹۸ برای دولتمردان اهمیت ندارد!

وی نیز تایید کرد سپاه دارد بر همه ارکان کشور ایران مسلط می گردد.

دکتر نورالدین پیرمؤذن، فوق تخصص جراحی ریه و نماینده پیشین مجلس ششم، نیز گفت: به نظر می‌رسد حکومت ایران، جان مردم ایران را می‌خواهد مورد معامله قرار دهد تا از گسترش کرونا در ایران برای منافع نظام ایدئولوژیک ولایی و استمرار آن، استفاده نماید.

در شبکه های اجتماعی کاربران زیادی با هشتگ روحانی تعطیل کن در فضای مجازی خواسته خود را از رئیس جمهور برای تعطیلی سراسری ایران مطرح کرده و نوشته اند:   چگونه مردم می‌توانند با باز بودن ادارات و بانک‌ها در خانه بمانند و آیا غیر از این است که با شروع به کار دوباره بانک‌ها و ادارات باید منتظر موج دیگری از بیماری کرونا در ایران باشیم؟!

درادامه نوشته اند که  چرا کسی در ایران پاسخگوی مردم نیست؟! در حالیکه شهروندان کشورهای دیگر با خیال آسوده تعطیل شده‌اند و بدون نگرانی در خانه قرنطینه شده‌اند، آقای روحانی برای قرنطینه برخی شهرها و یا قرنطینه سراسری نه تنها اقدامی نمی‌کند بلکه بسیار نگران تعطیلی کشور نیز می‌باشد؟!

انجمن‌های پزشکی ایران نیز  به روحانی درباره به‌خطر انداختن جان دو میلیون ایرانی هشدار دادند.

گروهی از نمایندگان مجلس نیز پیشنهاد دادند برای تشویق ماندن مردم در خانه  ۵۰۰ هزار تومان به یارانه‌بگیران هدیه دهید تا از خانه خارج نشوند.بهروز بنیادی عضو ستاد مقابله با “کرونا” در وزارت بهداشت افزود:  در پیشنهاد نمایندگان آمده این مبلغ تا پایان فروردین ماه امسال پرداخت شود.