در شلوغی اجرای آیین های اربعین حسینی در کربلا، دست کم صد شهروند ایرانی جان باختند

حکومت همچنین ادعا می کند که چنین حضور گسترده و راه پیمایی های عزاداران، موجب تقویت اسلام اصل تشییع شده است و مقام رژیم ایران را در دنیای اسلام تقویت می بخشد

در جریان هرج و مرجی که در شهرهای مذهبی شیعه در عراق، هنگام اجرای آیین های عزاداری اربعین حسینی رخ داد، دست کم یکصد نفر ایرانی جان خود را از دست دادند. بخش مهمی از این افراد زیر دست و پا به شدند و برخی دیگر از راه پیمایی طولانی و کمبود آب و امکانات رفاهی، از پای در آمدند. رژیم ایران می گوید که امسال بیش از سه میلیون نفر ایرانی، راهی کربلا شده بودند.

حکومت همچنین ادعا می کند که چنین حضور گسترده و راه پیمایی های عزاداران، موجب تقویت اسلام اصل تشییع شده است و مقام رژیم ایران را در دنیای اسلام تقویت می بخشد.

میرمسعود حسینیان، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا،  خبرداد که که “بیش از ۱۰۰ تن از زائران ایرانی در جریان برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین سال‌جاری در خاک عراق جان خود را از دست داده‌اند و حدود ۳۵ نفر از زائران ایرانی شرکت کننده در مراسم پیاده‌روی اربعین بر اثر سانحه تصادف در خاک عراق کشته شدند. وتعدادی از زائران ایران نیز در این کشور به علت حمل مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

آخوند احمد علم‌الهدی، گفته بود :در نتیجه “یا حسین گفتن زائران در جاده کربلا” اسرائیل در محاصره حلقه مقاومت توسط حماس و حزب‌الله لبنان است  .

به گفته برخی منابع خبری این آمارها مربوط به سوانح رانندگی در خاک عراق است و علاوه بر این موارد، شماری از زائران نیز در خاک ایران دچار سانحه شدند و جان باختند که هنوز  آمار کلی از آن ارایه نشده است.به گفته برخی منابع خبری شمار زیادی از افراد سالمند و کودکان و هم چنین زنان در این راه پیمایی گم شده وتعداد محدودی از آنان را که پیدا کرده اند  توسط هلال احمر به کشورایران برگردانده شد .

یک دیدگاه

Comments are closed.