در غرب تهران چه اتفاقی افتاده است؟  

اوایل بامداد روز آدینه، خبر انفجار در غرب تهران،  حوالی گرمدره، و کرج  توسط کاربران در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

شماری از کاربران در این باره نوشته اند این حادثه مربوط به انفجار در پادگان «امام حسن مجتبی» در استان البرز و برخی دیگر نیز این صدا را مربوط به انفجار در پادگان «هوا و فضای اسلام» دانسته‌اند.

پژوهشکده سازمان هوا و فضا در شمال آزادراه تهران کرج، در نزدیکی منطقه گرم‌دره قرار دارد؛ منطقه‌ای که اغلب کاربران از شنیده شدن صدای انفجار در آن خبر داده‌اند. «مرکز آموزشی شهید مدرس»، وابسته به سپاه پاسداران نیز بعد از این پژوهشکده واقع شده است.

در ادامه این اظهار نظرها آمده است: «همین الان صدای عجیب چند انفجار در محدوده گرمدره نزدیک کرج مردم را به وحشت انداخت. نمیدونیم صدای چی بود واقعا خیلی عجیب بود».

برخی دیگر نیز نوشته اند:   «غرب تهرانی ها،  ۳ یا ۴ تا صدای انفجار شنیدند؟ اما نمیدانند که علت چیست؟».

خبرگزاری‌های «مهر» و «صداوسیما» نیز با انتشار  خبرهای  ضد و نقیض کاربران در شبکه های اجتماعی، آنان نیز تایید کردند که واقعه ای رخ داده اما از محل دقیق این انفجار و علت ان خبری را انتشار ندادند.

خبرگزاری «فارس»، وابسته به سپاه پاسداران فوری وارد عمل شده و  پیش از این که این خبر از سوی مقامات حکومتی  به طور رسمی تایید یا تکذیب شود، با انتشار دو ویدیو و سوال از ساکنان شهریار و شهرقدس، موضوع انفجار را تکذیب کرده است.

در  ویدیوهای  خبرگزاری فارس، با  شهروندان ساکن شهریار و دور تر از گرمدره و کرج مصاحبه کرده و آنان نیز می‌گویند هیچ صدای انفجاری نشنیده‌اند و اوضاع شهر عادی است.

البته در انفجار شرق تهران نیز که ششم تیرماه رخ داد مقامات جمهوری اسلامی، علت حادثه را انفجار مخازن گازی پارچین عنوان کردند و خبرگزاری فارس نیز در ویدیویی م ادعا کرده بود که  خبرنگارش به شرق تهران و نزدیکی نیروگاه پارچین رفته است و هیچ خبری از انفجار نیست.