در مهندسی انتخابات شوراهای شهر ، مهدی چمران نفر اول انتخابات شورای شهر تهران شد و دختر قاسم سلیمانی نفر سوم را از آن خود کرد

خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران نتیجه این انتخابات را ” پیروزی قاطع لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ”   توصیف کرد و گفت:  مهدی چمران نفر اول شوراها های تهران شد .

لیستی که خبرگزاری فارس از آن نام میبرد ، از حمایت ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری منتخب و محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی برخوردار است.در فهرست ۲۱ نفره راه یافتگان به شوراهای اسلامی تهران، ری و تجریش غیر از مهدی چمران نام چند اصولگرای دیگر هم دیده می شود.

مهدی چمران پیش از این هم در شورای شهر تهران حضور داشته است. نام نرجس سلیمانی، دختر قاسم سلیمانی، هم در رتبه سوم راهیافتگان شورای شهر تهران دیده می شود.

میزان مشارکت در انتخابات شوراها مانند میزان مشارکت در انتخابات اخیر ریاست جمهوری بسیار پایین بوده است. در این میان روزنامه همشهری نوشته است در انتخابات شوراهای شهر در همدان، اراک و کرج، آرای باطله بالاترین میزان رای را به خود اختصاص داده اند.

در همین حال، فرمانداری تهران نیز ادعا کرد  که در انتخابات شورای شهر تهران از یک میلیون و ۵۶۵ هزار و ۳۷۰ رای ماخوذه، در نهایت یک میلیون و ۱۵۱ هزار و ۴۵۰ رای صحیح بوده است.

بر اساس نتایج رسمی انتخابات شورای شهر تهران، در این انتخابات نیز ۴۱۳ هزار و ۹۲۰ رای باطله وجود داشته است.

از سوی دیگر بر اساس نتایج اعلام شده توسط فرمانداری تهران، مهدی چمران، عضو لیست اصولگرایان که نفر اول انتخابات شده است، ۴۸۶ هزار و ۲۸۲ رای کسب کرده که اندکی بیش از آرای باطله است.

شورای شهر تهران ۲۱ عضو دارد. در لیست ۲۱ نفره اعلام شده توسط فرمانداری تهران، به جز نام مهدی چمران، نام ۲۰ نفر دیگر از اعضای لیست مورد حمایت اصولگرایان به چشم می‌خورد و این نتایج نشان‌دهنده پیروزی این طیف در انتخابات شورای شهر تهران است.

فرمانداری تهران آمار تفکیکی آرای همه اعضا را منتشر نکرده ولی گفته است نفر بیست‌ویکم این لیست یعنی جعفر بندی شریانی، موفق به کسب ۲۵۵ هزار و ۸۵۴ رای شده است که رای او بیش از ۱۵۰ هزار رای کمتر از آرای باطله است.