در همان حال که امریکایی ها بی سرو صدا خودشان را برای خروج از بغداد آماده می کنند گروه های وابسته به ایران یک بار دیگر به حملات موشکی پرداختند

در همان حال که امریکایی ها بی سرو صدا خودشان را برای خروج از بغداد آماده می کنند گروه های وابسته به ایران یک بار دیگر به حملات موشکی پرداختند و لی موشک آنها این بار به یک خانه در بغداد  اصابت کرد و ۵ کشته برجای گذاشت.

ارتش عراق در این باره اعلام کرد در پی اصابت راکت‌های کاتیوشا به خانه‌ای در بغداد پنج عضو یک خانواده، شامل سه کودک و دو زن،‌کشته شدند.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از برخی منابع در پلیس عراق گزارش داده هدف اصلی این کاتیوشاها فرودگاه بغداد، محل استقرار نظامیان آمریکایی، بوده است.

گفته شده است که هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است. اما خبرگزاری فرانسه، در این باره نوشته که این نوع حملات معمولا از سوی گروه‌های تازه‌تاسیس وابسته به حکومت  اسلامی ایران روی می‌دهد و عمدتا با هدف ضربه زدن به نیروهای آمریکایی صورت می‌گیرد.

شمار این حملات در دو ماه گذشته افزایش یافته و به حدود چهل مورد رسیده است.

خبرگزاری فرانسه دو روز پیش  گزارش داد که آمریکا به عراق ضرب‌الاجل داده است اگر کاری برای متوقف کردن این حملات نکند، اقداماتی عملی از جمله تعطیلی سفارتش در بغداد در پیش خواهد گرفت.

ظافر العانی نماینده پارلمان عراق نیز در این باره گفت: «تسلیحات پیشرفته‌ای که گروه‌های شبه‌نظامی اعلام کردند به دست آنها رسید، امروز به سوی فرودگاه شلیک شدند و یک خانواده و تعدادی کودک را کشتند.»

اکرم الکعبی فرمانده شبه‌نظامیان النجباء وابسته به حکومت ایران دو روز پیش  تهدید کرده بود که سفارت آمریکا در بغداد را با تسلیحات پیشرفته‌ای که در اختیار دارد هدف قرار می‌دهد.

از سوی دیگر  مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق بر ضرورت فعالیت بیشتر نهادهای امنیتی در مرحله حساس فعلی تاکید کرد و گفت که این «باندهای تبهکار» اجازه ایجاد هرج و مرج و اخلال در امنیت کشور را نمی‌دهد و آنها را به سزای عادلانه خواهد رساند.

حمله موشکی امروز به فرودگاه بغداد یکی از مجموعه حملات گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به رژیم  ایران به سفارت آمریکا، منطقه الخضراء و فرودگاه بغداد است و در روزها و هفته‌های گذشته هم بارها تکرار شد.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده دو روز پیش مجموعه‌ای از درخواست‌ها را به اطلاع مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق رساند و به او مهلت داد تا پیش از تعطیل شدن سفارت این درخواست‌ها را اجرا کند.

مایک پمپئو پیش از این تهدید کرده بود اگر دولت عراق کاری برای پایان دادن به حملات شبه‌نظامیان وابسته به ایران به سفارت این کشور در بغداد نکند، آمریکا سفارتش را خواهد بست.