در واکنش به ادامه حملات موشکی از غزه، نتانیاهو گفت: «هر لحظه ممکن است یک درگیری گسترده نظامی رخ دهد»

انتظار می رود که امروز (آدینه) نیز آشوبگری های گسترده در خط مرزی غزه با اسرائیل رخ دهد

با شدت گرفتن تهدیدهای جنگی حکومت ایران و حزب الله لبنان علیه اسرائیل که با تهدیدهای مشابه از جانب گروه موسوم به جهاد اسلامی آزادی فلسطین نیز همراه شده، ژنرال آویو کوخاوی رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل در یک سخنرانی گفت که قدرت آتشباری همه جنگ افزارهایی که ارتش اسرائیل به آن مجهز می باشد، به سطح بی نظیری رسیده است.

با توجه به آن که در هفته های اخیر بحران نظامی در نوار مرزی غزه با اسرائیل به اوج تازه ای رسیده است، ژنرال کوخاوی همچنین گفت که اگر اسرائیل ناچار به انجام عملیات نظامی در نوار غزه شود، این بار کاملا متفاوت و شگفت آور خواهد بود.

این سخنان در حالی انتشار می یابد که گروه تروریستی جهاد اسلامی در غزه که مورد حمایت رژیم ایران قرار دارد، به حملات موشکی علیه اسرائیل ادامه می دهد. در این هفته هنگامی که نتانیاهو در یک همایش انتخاباتی در شهر بندری اشدود مشغول سخنرانی بود، دو موشک از غزه به سوی آن شهر شلیک گردید که هر دو توسط سامانه “گنبد آهنین” در هوا شکار شد.

ژنرال کوخاوی در سخنرانی شب گذشته گفت که قدرت آتشباری ارتش اسرائیل به سطح بی سابقه ای رسیده است

امروز (آدینه) فاش شد که نتانیاهو بر خلاف سفرهای پیشین به روسیه، این بار فرماندهان ارشد ارتش را با خود به همراه نبرد. زیرا هرلحظه احتمال بروز جنگ می رود و ترجیح داشت که آنان در اسرائیل بمانند.

بنیامین نتانیاهو در یک نطق انتخاباتی گفت بعید نیست پیش از برگزاری انتخابات، یک درگیری گسترده نظامی رخ دهد. او گفت که چنین امری ممکن است هر لحظه رخ دهد. رقیبان انتخاباتی نتانیاهو در جریان پیکار سیاسی کنونی، بارها او را متهم ساخته اند که سیاست مشخصی در برابر تحریکات نظامی از غزه، ندارد.

خبرگزاری تسنیم در تهران که دیدگاه های سپاه پاسداران را بازتاب می دهد، از قول تحلیلگران وابسته به جهاد اسلامی ادعا کرد که سرنوشت انتخابات اسرائیل را موشک های جهاد اسلامی رقم خواهد زد.

امروز، آدینه، انتظار می رود که مانند همه هفته های پیش، هزاران فلسطینی در پایان نماز جمعه در خط مرزی در غزه گرد آیند و به اغتشاش دست بزنند. هنوز معلوم نیست که این آشوبگری چه رویدادهایی را به دنبال داشته باشد.

وزارت دفاع اسرائیل بارها اعلام کرده که ادامه تعرض های مسلحانه از غزه علیه شهروندان اسرائیل تحمل نخواهد شد.

یک دیدگاه

  1. چرا دولت اسرائیل حق و حقوق فلسطینیان رو برسمیت نمیشناسه و با شهرک سازی و اقدامات نظامی تنش را زیاد کرده و بهانه دست مداخله گران میده چرا صلح کردن سخته ولی جنگ با همه خرابیهاش آسونه این جای تعجب داره دولت یهود میتونه با اعاده حق فلسطینیان صلح را به مردم خاورمیانه هدیه بده

Comments are closed.