در واکنش به ترکش جنگ افزار سوری که در اسرائیل سقوط کرد، سه موضع نظامی سوریه مورد حمله قرار گرفت

نیروی هوایی اسرائیل، امروز (شنبه) در واکنش به رویداد نظامی روز گذشته در بخش مرزی اسرائیل با سوریه، شماری از مواضع مرزی ارتش سوریه را در نزدیکی مرزهای این کشور مورد حمله قرار داد/ سوریه اعلام کرد که در جریان واکنش نظامی اسرائیل، دو سرباز سوری زخمی شده اند. اسرائیل همیشه اعلام کرده که در برابر هر تعرض که از خاک سوریه علیه این کشور انجام گیرد، واکنش مناسب را نشان خواهد داد.

بامداد روز گذشته (آدینه) صدای انفجارهای شدیدی در نقطه مرزی سوریه با اسرائیل شنیده شده و ترکش برخی جنگ افزارها به داخل خاک اسرائیل سقوط کرد و بیم آن میرفت که به جان شهروندان آسیب وارد شود. در طول هشت سالی که جنگ داخلی در سوریه ادامه دارد، تا کنون چندین بار خمپاره ها و یا پاره های تسلیحات شلیک شده در داخل خاک سوریه در نقاط مرزی اسرائیل به زمین افتاده، ولی معمولا خسارتی وارد نساخته است.

نسبت همیشه اعلام داشته که درگیری های نظامی در خاک سوریه، باید از مرز اسرائیل دور باشد و هرگونه حادثه ای مانند آن چه که روز گذشته روی داد، با واکنش اسرائیل روبرو خواهد شد.

از آن جا که در حادثه روز گذشته، کسی در اسرائیل آسیب ندید، هلیکوپترها و دیگر پرنده های نظامی اسرائیل در واکنش خود، هدف هایی را در سوریه برگزیدند که بمباران آن ها با کمترین آسیب جانی برای سربازان سوریه ای همراه باشد.

یکی از نقاط مورد حمله، برج دیده بانی ارتش سوریه بود که به گردآوری اطلاعات از داخل اسرائیل می پرداخت. در مجموع، سه نقطه نظامی وابسته به ارتش سوریه در ناحیه قنیطره مورد اصابت قرار گرفت.

رسانه های دولتی در سوریه خبر دادند که پدافند هوایی آن کشور به سوی بالگردهای اسرائیلی آتش گشودند، ولی نتوانستند آسیبی وارد سازند.

این حمله در شرایطی انجام گرفت که ارتش اسرائیل در مرزهای شمالی در حال آماده باش کامل به سر می برد و اوضاع مرزی بحرانی است. ولی بعید می نماید که واکنش ارتش اسرائیل، موجب افزایش بحران گردد.