در واکنش به جنجال سیاسی خانم طلایب، دوازده نماینده دموکرات کنگره، خواهان مجازات اسرائیل شدند

دو بانوی مسلمان که اخیرا به کنگره آمریکا راه یافته اند، و نفر دوم الهام عمر نام دارد و سومالیایی تبار است، از روز نخست ورود به کنگره، اسرائیل را مورد حملات لفظی قرار داده بودند

پس از آن که خانم رشیده طلایب عضو فلسطینی کنگره ایالات متحده از سفر به اسرائیل منصرف شد و علت آن را “محدودیت های اعلام شده از جانب رژیم صهیونیستی” نامید، شمار از اعضای پرنفوذ حزب دموکرات در کنگره اعلام کردند که قصد دارند برای مجازات اسرائیل به اقداماتی دست بزنند. وزارت کشور اسرائیل سه روز پیش با سفر خانم طلایب، به شرط آن که جنبن شخصی داشته باشد و وسیله ای برای تبلیغات سیاسی علیه اسرائیل قرار نگیرد، موافقت کرده بود. این بانوی عضو مجلس نمایندگان آمریکا، حتی تعهد نامه ای با امضای خود برای اسرائیل فرستاد. ولی ساعاتی پس از انتشار موافقت اسرائیل، وی اعلام کرد که از این سفر منصرف شده است.

اکنون دوازده تن از نمایندگان دموکرات در کنگره می گویند که در اعتراض به شیوه رفتار اسرائیل، قصد دارند این کشور را تنبیه کنند. شماری از افراد این گروه، نمایندگان یهودی کنگره هستند.

دو بانوی مسلمان که اخیرا به کنگره آمریکا راه یافته اند، و نفر دوم الهام عمر نام دارد و سومالیایی تبار است، از روز نخست ورود به کنگره، اسرائیل را مورد حملات لفظی قرار داده بودند. پرزیدنت ترامپ از این رفتار ابراز تنفر کرد. ولی دموکرات ها او را متهم ساخت که در حمله به دو تن بانوی مسلمان که سفید پوست محسوب نمی شوند، اسیر گرایش های نژاد پرستانه بوده است. پرزیدنت ترامپ این ارزیابی را به شدت رد می کند و می گوید که اظهارات یهودستیزانه و خصومت آنان با اسرائیل بوده که موجب واکنش او شده است.

دموکرات ها بر این باورند که اسرائیل زیرفشار پرزیدنت ترامپ سفر آن دو بانو را ممنوع ساخت. ولی اسرائیل می گوید که برنامه های تحریک آمیز سیاسی آن ها علت این تصمیم بوده است.

دوازده تن نمایندگان دموکرات در کنگره، می گویند که سفیر اسرائیل در واشنگتن، رُن دِرمِر اطلاعات نادرستی در اختیار آن ها نهاده بود و باید تنبیه شود.

2 دیدگاه‌

  1. پر روتر از این مسلمانان وجود ندارد، حزب دمکرات هم ملعبه دست همین ها است، اسراییل باید آنچنان قوی باشد که به تنهایی بتواند تمام دشمنانش را نابود کند. درود بر ارتش توانمند اسراییل و ناتان یاهو.

Comments are closed.