در واکنش به یک بیانیه: «جبهه ملی ایران و یا جبهه جمهوری اسلامی؟»

 

نوشتۀ فرزام کرباسی

جبهه ملی ایران در روز ۱۵ خرداد ۹۷ با انتشار بیانیه ای، درمورد “دخالت نظامی” امریکا در ایران، به دولت واشنگتن هشدار داده و در عین حال ان دولت و شخص پرزیدنت ترامپ را به عهد شکنی و نداشتن نزاکت سیاسی، در قبال برجام و حکومت ایران متهم میکند.

لازم به ذکر است که چند روز پس از انتشار این بیانیه در وبسایت جبهه ملی در ایران، که واکنش های فراوانی در پی داشت، جبهه ملی، صدور این بیانیه را تکذیب کرد و اعلام داشت که، این بیانیه از جانب این حزب مورد تایید نمی باشد.

اما سوال اینجاست که چرا این تکذیبیه چند ساعت بعد از انتشار در فضای مجازی صادر نشد و پس از چند روز و دیدن واکنش های منفی از سوی جامعه این اتفاق افتاد؟

در دنیای امروز که سرعت ارتباطات در حد چند دقیقه صورت می گیرد، چرا تکذیب کردن یک بیانیه به اصطلاح “جعلی” باید چند روز به طول بیانجامد؟

به هر روی، دراین نوشتار قصد دارم نگاهی کوتاه به این بیانیه و البته سابقه تاریخی رابطه این حزب با حکومت جمهوری اسلامی داشته باشم.

رهبران جبهه ملی، از جمله اولین احزاب سیاسی پیش از آشوب سال ۵۷ بود که، در برهه حساس تاریخی آن زمان که شخصی مانند، زنده یاد شاپور بختیارآماده بود تا، اصلاحات و تحولات بنیادینی در عرصه سیاسی ایران انجام دهد، به او پشت کردند و به دستبوس خمینی در نوفل لو شاتوی فرانسه  شتافتند و مهر ننگین خیانت به ایران را بر پیشانی خود حک کردند.

در طول چهار دهه حکومت خونین جمهوری اسلامی در ایران نیز، آن ها همواره با سکوت خود و یا انتشار برخی بیانیه های تبلیغاتی، در راه خدمت به ملایان تبهکاردرتهران همت گماردند.

دیر زمانیست که، جامعه جهانی، حساب مردم ایران را از رژیم ملایان تبهکار جدا کرده است، امروزاما روشنتر از قبل رهبران امریکا و اسراییل با ملت بزرگ ایران سخن می گویند و آنان را خطاب قرار می دهند وحساب ملت را از ملایان جدا کرده اند.

اما به ناگاه شاهد آن هستیم که، جبهه ملی، در آخرین بیانیه خود، سعی دارد مردم ایران و ملایان را درکنار یکدیگر قرار داده و نابودی جمهوری اسلامی را به ایران و ایرانی ربط دهد و ادعا کند که تلاش برای نابودی رژیم، سوء قصد به خاک ایران است.

دراین بیانیه که اگر امضای جبهه ملی را نداشت، تو گویی از دفتریکی از مقامات رژیم صادرشده است، از “دشمنی آمریکا با ملت ایران” سخن به میان آمده و فریاد برآمده که، آمریکا با باطل کردن برجام، قوانین و عرف بین المللی را زیر پا گذاشته و همین فردا می خواهد ایران را مورد حمله نظامی قرار دهد..

باید ازاین حضرات پرسید، منظورتان کدام دشمنی است؟

منظورتان کدام زیر پا گذاردن قوانین وعرف بین المللی است؟

یا این اوباش جمهوری اسلامی نبودند که با فرمان خمینی و حمله به سفارت امریکا،که بر پایه همان عرف بین الملل، خاک آن کشورمحسوب می شود، قوانین بین المللی را زیر پا گذاشته و با گروگانگیری دیپلماتهای آمریکایی سنگ بنای این دشمنی چهل ساله را بنیاد نهادند؟

آیا این خمینی، هم پیمان شما نبود که با “غده سرطانی” نامیدن کشور اسراییل و آرزوی نابودی اسراییل، دشمنی خود  را آشکار ساخت؟

در جای دیگر با دفاع  وقیحانه از جاه طلبی های آشوبگرانه ملایان،از ساخت موشک ها توسط ملایان، حمایت کرده و آن را دفاع متعارف از کشورایران نامیده است.

پرسش اینجاست، آیا از منظر شما، ساخت موشکهای دور برد که، شعار نابودی کشور اسراییل بر آن نقش بسته است، یک دفاع متعارف به نظر میرسد؟!!!

در جای دیگر این بیانیه، از اقدامات آشوب طلبانه و مداخله جویانه ملایان چشم پوشی شده و با بیان اینکه آمریکا و متحدانش خود عامل آشوب در منطقه هستند، نقش مخرب جمهوری اسلامی را در به آشوب کشیدن خاورمیانه نادیده گرفته و این درحالیست که امروزه اقدامات تروریستی جمهوری اسلامی در جای جای جهان بر کسی پوشیده نیست.

از موشک پرانی ها به سوی ریاض گرفته، تا تهدیدات روزانه خامنه ای و سپاهیان نسبت به نابودی کشوراسراییل، تا دخالتهای مخربشان در لبنان، سوریه و عراق.

همه اینها از نظر آقایان جبهه ملی، “توطئه جهانی علیه ایران” معرفی می شود.

البته در جای دیگر این بیانیه، با ماجراجویانه خواندن اعمال تروریستی ملایان، آنان را نیز خطاب قرارمیدهد که، خواهش میکند که، دست از ماجراجویی بردارند؛ ولی در همان حال، دخالت های خونین جمهوری اسلامی در منطقه را، “یاری رسانی به همسایگان” می نامد.

ملایان، چهاردهه ثروت ملت ایران را صرف جاه طلبی های ویرانگر خود در منطقه و جهان کردند، و دستاوردی جز فقر و تنگدستی روز افزون برای ما ملت ایران نداشتند، پس از برجام هم دیدیدیم که دلارهایی که توسط دولت اوباما در چمدان ها به ملایان هدیه داده شد، باز در عراق و سوریه و فلسطین به هدر رفت.(نمونه آخر آن پرداخت افطاریه به مردم غزه توسط جمهوری اسلامی بود)

اکنون جهان به درستی تصمیم گرفته رگ زنده ماندن  این مار سمی را مسدود کند و یک بار برای همیشه ملت ایران و جهان را از شر عامل اصلی آشوب در خاورمیانه یعنی جمهوری اسلامی  نجات دهد.

باید از حضرات جبهه ملی پرسید،شما که نگران مسدود و محدود شدن رگ حیاتی ملایان هستید، آیا به همین اندازه هم پیگیر و نگران چگونگی خرج کردن دلارهای نفتی ملایان بوده اید؟

نگران حال ملت ایران هستید که در میان زباله ها به دنبال تکه نانی برای خود می باشد؟

نگران کارگرانی هستید که ماه هاست حقوق دریافت نکرده اند و دست به خودکشی میزنند؟

شما از چه چیزی دفاع میکنید و نگران چه هستید؟

چرا به جای متهم کردن دولت آمریکا و جامعه جهانی به اینکه با ایران دشمنی دارند، عامل این دشمنی و اساسا عامل اصلی خار شدن ایران و ایرانی را که همانا رژیم جمهوری اسلامی است  خطاب قرار نمی دهید؟

امروز دیگر سال ۵۷ نیست و شما با نسلی روبرو هستید که زخم خورده و آتشی است و این را می داند که  شما، با هم پیمانی خود با خمینی، آن بلا را به جان ملت ایران انداختید و هنوز هم به دفاع جانانه از آن رژیم تبهکار مشغول هستید.

این جمهوری اسلامی است که از رهبرش گرفته تا سرداران اوباش سپاه پاسداران،  روزانه کشور اسراییل را تهدید به نابودی می کنند و با موشک پرانی به سوی عربستان، خواهان آتش افروزی و به را انداختن جنگی دیگر برای فرار از مشکلات عمیق اقتصادی، سیاسی و اجتماعی ایران هستند.

این خامنه ای است که با لج بازی تام و جری گونه خود، قصد دارد با راه اندازی دوباره چرخ سانتریفیوژها، تحریم های سخت را بر روی دوش مردم ایران بگذارد.

آقایان جبهه ملی، شما اگر از حمله آمریکا به ایران بیم دارید، اعتراض خود را علیه رفتارها و گفتارهای خامنه ای متوجه سازید که این گونه آمریکا را برای حمله به ایران تحریکک می کند.

در پایان باید عرض کنم که، همانطور که جامعه ایران از کلیت رژیم جمهوری اسلامی عبور کرد و با شعار”اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا” آب پاکی را بر روی دست رژیم ریخت، لازم است با عبور از احزاب، به ظاهر ملی و در باطن ضد ملی نیز عبورکنند.

حزبی که پس از ۴ دهه خونین، هنوز حساب مردم را از جمهوری اسلامی جدا نمیداند، نمی تواند داعیه دلسوزی برای ایران زمین و ملت ایران را داشته باشد.

به راستی جای تاسف دارد که، میراث زنده یاد دکترمحمد مصدق اینگونه به دامان خونین ملایان در تهران ریخته شده است.

 

2 دیدگاه‌

Comments are closed.