در پاسخ به اتهامات ایالات متحده: حکومت ایران ادعا می کند که هیچگونه دخالتی در روند انتخابات آمریکا ندارد

در واکنش به اتهامات گسترده ای که سران دولت ایالات متحده در هفته های اخیر به رژیم های ایران، چین و روسیه در مورد دخالت در روندا انتخابات ریاست جمهوری مطرح گردیده، علیرضا میریوسفی، سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل، در واکنش به سخنان اخیر  مقامات امریکایی  که اعلام کرده اند،  رژیم اسلامی ایران در انتخابات ایالات متحده مداخله می کند، گفت:  ما قویا این را رد می کنیم و معتقدیم که  این آمریکا است که چنین مداخله‌هایی در انتخابات دیگر کشورها انجام می‌دهد.

میریوسفی افزود: رژیم اسلامی ایران “هیچ ترجیحی” برای نتیجه انتخابات آمریکا ندارد، اما در عین حال گفت:  “جهان شاهد تلاش‌های عمومی ناامیدانه آمریکا برای زیر سوال بردن نتیجه انتخابات خود در بالاترین سطح است.

این در حالی که جان رتکلیف مدیر اطلاعات ملی و کریستوفر ری مدیر اف‌بی‌آی در واشنگتن طى یک کنفرانس خبری اعلام کردند که ایران و روسیه اطلاعات ثبت نام رأی دهندگان را با نیت دخالت در انتخابات نوامبر به دست آورده‌اند.

مدیر امنیت ملی ایالات متحده در این باره افزود:  روسیه و ایران گامهایی در جهت مداخله در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا برداشته اند

او در ادامه حکومت اسلامی ایران را متهم کرد که ای‌میل های تهدید آمیز به رای دهندگان حزب دموکرات ارسال کرده است

رتکلیف گفت: «می خواهیم مردم را آگاه کنیم که دو بازیگر خارجی – ایران و روسیه – را شناسایی کرده‌ایم که دست به اقدامات مشخصی برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی مرتبط با انتخابات ما زده‌اند و ما تایید ‌کرده‌ایم که برخی اطلاعات ثبت‌نام رای دهندگان از سوی ایران و روسیه به طور جداگانه کسب شده است».

او افزود:  «این داده‌ها می‌تواند از سوی بازیگران خارجی جهت تلاش برای برقراری ارتباطات ساختگی با رای دهندگان ثبت نام کرده مورد استفاده قرار بگیرد، با امید به این که باعث سرگردانی، آشوب افکنی و تضعیف اعتماد شما به دموکراسی آمریکایی شود.»

مدیر اطلاعات ملی گفت: «ما قبلا شاهد ‌این بوده ایم که ایران ایمیل‌های جعلی به منظور ارعاب رای دهندگان، برانگیختن ناآرامی اجتماعی و تخریب پرزیدنت ترامپ ارسال می‌کند».

او تاکید کرد: «نظام‌های انتخاباتی ما مقاوم هستند و شما می‌توانید مطمئن باشید که آرای شما در امان است.»

کریستوفر ری مدیر اف‌بی‌آی نیز  گفت: «ما دخالت خارجی در انتخاباتمان یا هر فعالیت خلافکارانه‌ای را که حرمت آرای شما را تهدید یا اعتماد عمومی به نتایج انتخابات را تضعیف کند، تحمل نخواهیم کرد».