در پاسخ به تهدیدهای موشکی از جانب حکومت ایران، وزارت دفاع اسرائیل: سه سیستم موشکی اسرائیل با موفقیت آزمایش شد

وزارت دفاع اسرائیل اعلام داشت که رزمایش دفاع ضد موشکی اسرائیل با موفقیت زیاد انجام شده و اسرائیل خود را برای رویارویی با همه حملات احتمالی آماده می سازد. در این بیانیه آمده است که سه سیستم دفاع ضد موشکی اسرائیل به خوبی عمل کرده و این کشور قادر است انواع موشک ها را که در ارتفاع متفاوت پرواز می کنند شکار کرده و پیش از آن که به خاک اسرائیل برسد نابود کند.

حکومت اسلامی ایران اعلام کرده که قادر است به طور همزمان صدها موشک را به سوی خاک اسرائیل شلیک کند و این کشور را در ظرف ده دقیقه نابود سازد. گمان رژیم ایران آن است که نه تنها از خاک آن کشور، بلکه از طریق سوریه و لبنان و همچنین نوار غزه بتواند اسرائیل را به طور همزمان، از سه جهت مورد حمله موشکی قرار دهد.

آخرین رزمایش ارتش دفاعی اسرائیل، با این فرض برگزار شد که روزانه حدود یک هزار موشک به سوی خاک اسرائیل شلیک شود.

در آخرین رزمایشی که برای رویارویی با چنین احتمالی برگزار گردید، دفاعِ همزمانِ همه سیستم های ضد موشکی اسرائیل مورد آزمایش قرار گرفت و وزارت دفاع اسرائیل در بیانیه ای که روز گذشته (چهارشنبه) انتشار داد، آن را موفقیت آمیز خواند.

قدرت موشکی رژیم ایران همیشه مورد نگرانی اسرائیل بوده و اکنون ایالات متحده و کشورهای اروپایی نیز قاطعانه خواهان متوقف ساختن برنامه های موشکی رژیم ایران هستند.

در رزمایش اخیر سیستم های ضد موشکی اسرائیل که هفته پیش برگزار شد و نتایج آن دیروز توسط وزارت دفاع مورد تایید قرار گرفت، ستاد واحدهای ضد موشکی ایالات متحده نیز، از راه دور، جریان این رزمایش را زیر نظر داشت و نتایج آن را بررسی می کرد.

اسرائیل دارای سه سیستم پیشرفته ضد موشکی می باشد که هر یک از آنها، موشک های دشمن را که در ارتفاعات متفاوت پرواز می کند هدف قرار می دهد و آن ها را متلاشی می سازد.

بدین سان، اسرائیل می تواند از طریق دفاع چند لایه ای، موشک های دشمن را با هر سرعت و در هر ارتفاعی شکار کرده و نابود سازد.

سیستم دفاعی علیه موشک های دوربرد و بالستیک، “پیکان سه” و به زبان عبری “ختس شالوش” نامیده می شود که موشک های بلندپرواز را هدف قرار می دهد که پیش از آن که بر فراز خاک اسرائیل برسند، آن ها را نبود می کند.

سیستم دیگر که در سال های اخیر ساخته و آزمایش شده، “قلاده داود” و یا به زبان عبری “קלע דוד” نام دارد که مخصوص شکار موشک های میان برد ساخته شده است.

سومین نوع سیستم ضد موشکی اسرائیل “گنبد آهنین” و یا به زبان عبر כיפת ברזל نام دارد که موشکهای کوتاه برد را شکار می کند.

اسرائیل نه تنها دارای سه سیستم دفاع ضد موشکی می باشد، بلکه از قدرت موشکی تهاجمی نیز برخوردار است و در همان حال که برای شکار کردن موشک های دشمن تلاش می کند، قادر است پایگاه های موشک انداز را نیز در هر نقطه ای که باشد، هدف قرار دهد.