در پاسخ به شلیک راکت و بادکنک های انفجاری از غزه، جنگنده های اسرائیلی هدف هایی را در آن ناحیه بمباران کردند


ارتش اسرائیل نسبت به شلیک موشک از غزه به سوی نواحی مسکونی این کشور واکنش کوبنده نشان داد و جنگنده های اسرائیلی و پرنده های نظامی دیگر، آسیب سنگینی به مراکز تروریستی در نوار غزه وارد کردند. ساعتی پیش از این حمله، چند بادکنک انفجاری که از غزه هوا شده بود، در خاک اسرائیل فرود آمد و باعث یک رشته انفجار شد. اسرائیل اعلام داشته که هر گونه تعرض از غزه را وخیم تلقی می کند و واکنش کوبنده ای نسبت به آن نشان می دهد.
در ساعات نیمه شب گذشته صدای شلیک چند راکت شنیده شد و آزیر خطر در سه آبادی اسرائیلی به صدا درآمد. ترکش یک راکت در زمین باز در یکی از نقاط پیرامونی نوار غزه یافت شد که انفجار آن آسیبی به دنبال نداشته است.
اسرائیل از پیش هشدار داده بود که هیچ گونه تعرضی را از خاک غزه تحمل نخواهد کرد و از این رو دقایقی پس از سقوط راکت در اسرائیل، جنگنده ها به پرواز درآمدند و اهدافی را در جنوب نوار غزه بمباران کردند.
وزیر دفاع نفتالی بنت که روز گذشته (یکشنبه) ار مراکز استقرار سربازان اسرائیلی در نزدیکی غزه دیدن کرد، از جمله گفت که عملیات افسار گسیخته حماس و دیگر گروه های تروریستی در غزه، لحظه ای را نزدیک می کند که اسرائیل ناچار شود برای ریشه کن ساختن تعرض، به اقدامات اساسی دست بزند.
نفتالی بنت که همیشه طرفدار شدت عمل علیه سازمان های ترور بوده، در دنباله سخنان خود گفت که در آینده واکنش نظامی اسرائیل و اقدامات دفاعی این کشور علیه ادامه تعرض از غزه، بسیار متفاوت و بسیار کوبنده خواهد بود. وزیر دفاع افزوده گفت: «بهایی که گروه های ترور ناچار شوند بابت ادامه تعرض علیه اسرائیل بپردازند، برای آنان غیرقابل تحمل خواهد بود.
اهالی آبادی های اسرائیلی در پیرامون نوار غزه، اکنون سالیان دراز است شکایت می کنند که دولت ها در اسرائیل نسبت به ادامه تعرض سازمان های ترور شدت عمل لازم را نشان نمی دهند و حملات موشکی و عملیات تعرضی دیگر، همچنان علیه اهالی اسرائیلی ادامه دارد و غیرقابل تحمل می باشد.
آگاهان می گویند که با نزدیک بودن روز انتخابات در اسرائیل، دولت نتانیاهو خود را ناچار می بیند به اقدامات تدافعی گسترده تری دست بزند. احزاب رقیب نتانیاهو در کارزار انتخاباتی، او را متهم می سازند که علیرغم همه وعده های خود، هنوز نتوانسته است راهکاری را به اجرا گذارد که به تعرض از غزه پایان دهد.
سازمان های ترور فلسطینی که از نظر پولی و تسلیحاتی به حکومت ایران وابسته هستند، در هفته های اخیر بر شدت تهدیدات لفظی خود علیه اسرائیل افزوده اند.

3 دیدگاه‌

 1. اسراییل از پس یک غزه که به اندازه کوچکترین شهرستان ایران نیست بر نمی اید چگونه با کشور بزرگی مانند ایران می خواهد جنگ کند کوچکی اسراییل هم نقطه ضعف بزرگی است که ایران میتواند صدمه وارد کند

 2. درپاسخ به ساره: هیچ مقام رسمی اسراییل کشور وملت ایران راتابحال تهدید نکرده که میخواهد ازبین ببرد ویا وارد جنگ شود. خونریزی مختص آخوندیسم جعلی جمهوری اسلامی ایران است که بادخالتهای بیموردش درسوریه ویمن وعراق ولبنان خواسته که جمعیت یهود را نیزبه همراه سنی ها ویاحتی شیعه ساکن درآنجا به کشتن بدهد. همیشه این مقامات وقانون اساسی ایران و خمینی نماینده شیطان بعد ازانقلاب اینبوده که یا اسراییل را باید ازصحنه روزگار محو ونابودشود ویا ملتش و روی موشکها ی ایرانی هم همین رانوشته اند. جای دوری نرویم دراعتراضات مسالمت آمیزآبانماه فقط ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر ازمردم بیگناه معترض به گرانی بنزین توسط شلیک مستقیم سپاه وبیسج ونیروهای لباس شخصی کشته شدند واین چه معنی برای شما دارد؟؟ چولهای سپرده گذاران را درموسسات مالی حسن روحانی وصادق آملی لاریجانی باحمایت وزارت اطلاعات وسپاه وولی الله سیف به جیب زدند وخوردند وآخرسرهم گفتند که آمریکا و… دشمن شما ملت ایران است. ساره عزیزتوجه کن که : دشمن ماهمینجاست- دروغ میگن آمریکاست. هم اسراییل وهم ایران درزندگی مسالمت آمیزپاینده باشند وجنگی هم رخ ندهد.

 3. دوست عزیز جنگ گردن کلفتی نیست
  اسراییل می‌تواند تمام خاک غزه به توبره بکشد ولی نتیجه چه تکلیف بی گناهان جه می‌شود انانیکه حتی باعمالی که مثلا سرشان انجام می‌دهند مخالف هستند و نمیتوانند کاری کنند.
  آیا سراغ دارید جنگی هر دو طرف پیروز باشند غیر از لاف زنیهای تو خالی.
  اگر اسراییل از خود دفاع می‌کند چون چاره دگری ندارد ولی خوشحال نیست چون جنگ طلب نیست
  اگر هر کسی کشته شود داغی است برای عزیزانش برای کشورش و بشریت بگذریم که بعضی سران جان افرادشان اصلا ارزشی ندارد و فقط گوش مردم را با تبلیغات مردم فریب و وعدهای پوچ که فقط وفقط در دین مبین اسلام رواج دارد وبه امید بهشت برین به جهنم تبدیل مکنند
  دستانتان به یک هم وطن میفشارم

Comments are closed.