در پی اعتراضات سازمان داده شده حکومت اسلامی، نتانیاهو دوباره گفت حساب رژیم و مردم ایران جداست

دفتر نخست وزیری اسرائیل در رابطه با آخرین پیام بنیامین نتانیاهو اعلام کرد که اسرائیل حساب ملت ایران را از رژیم کنونی جدا می داند و پیام توییتری اخیر نخست وزیر، در رابطه با رژیم سرکوبگر ایران بوده و به ملت این کشور اشاره ای نداشته است.

این پیام کتبی که در پاسخ به پرسش گزارشگر تلویزیون “ایران اینترنشنال” فرستاده شد، در رابطه با یک جشن باستانی یهودیان به نام “پوریم” است که به موجب آن، هامان صدراعظم غیر ایرانی امپراطوری ایران، که با یهودیان کینه دیرینه داشت با خدعه و نیرنگ از شاه فرمان گرفت که همه یهودیان در ۱۲۷ سرزمینی که در دنیای آن روز تحت حاکمیت ایران قرار داشت نابود شوند و هنگامی که پادشاه به این نیرنگ پی برد، حکم خود را معکوس کرد و به یهودیان امکان داد دشمنان جان خویش را نابود کنند.

نخست وزیر اسرائیل در پیامی که به مناسبت عید پوریم، خطاب به ایرانیان، و به زبان فارسی انتشار داد، نوشت: «۲۵۰۰ سال پیش نیز فردی ظالم و غاصب که ساکن سرزمین شما بود، قصد نابودی ملت یهود را داشت، ولی همانگونه که او در آن زمان شکست خورد، این اقدام نیز با شکست روبرو خواهد شد». اشاره نتانیاهو به سخنان علی خامنه ای و دیگر سرکردگان رژیم کنونی ایران است که علنا از نابودی اسرائیل سخن می گویند.

انتشار این پیام، بلافاصله ارتش سایبری حکومت اسلامی ایران را به حرکت درآورد که با قرار دادن صدها پیام با هویت های جعلی در شبکه های اجتماعی ایرانی، نخست وزیر اسرائیل را به تهمت گویی نسبت به ملت ایران متهم ساختند.

این نخستین بار نیست که ارتش سایبری رژیم ایران، برای تهمت زنی به نخست وزیر اسرائیل به کار می افتد. در سال های پیش نیز هربار که نتانیاهو در آستانه عید پوریم، پیام های مشابه می فرستاد، مورد حملات انتقادی مشابهی قرار می گرفت.

نخستین باری که نتانیاهو حکومت کنونی ایران را با دوران اسطورۀ “استر” همردیف دانست، شش سال پیش هنگام سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل بود که در آن، نخست وزیر اسرائیل از خطرات اتمی شدن رژیم ایران سخن گفت و اظهار داشت که در دوران باستان صدراعظمی در ایران قصد نابودی ملت اسرائیل را داشت و اکنون هم رژیمی قدرت را در ایران به دست دارد که از نابودی ملت اسرائیل سخن می گوید.

در مصاحبه شب گذشته با تلویزیون “ایران اینترنشنال” آقای منشه امیر توضیح داد که داستان هامان که قصد نابودی یهودیان را داشت یک اسطوره است و هامان در سمت صدراعظم امپراطوری ایران، که طبق آن افسانه بر ۱۲۷ سرزمین از هند تا حبشه تسلط داشت، خواهان نابودی یهودیان گردید

گفتنی است که شش سال پیش، هنگامی که نتانیاهو در یک مصاحبه تلویزیونی فارسی زبان از جمله گفت: «مردم ایران باید آزادی داشته باشند، مثلا آزادی داشته باشند که بتوانند شلوار جین بپوشند». در آن هنگام نیز ارتش سایبری رژیم ایران به کار افتاد و ده ها عکس در شبکه های اجتماعی انتشار یافت که دختران و پسران ایرانی را با شلوار جین نشان می داد – و این در صورتی که نتانیاهو، به عنوان مثال، از این شیوه لباس پوشیدن اشاره کرده بود. ولی رژیم کوشید با چنین شیوه های ترفند آمیز مفهوم سخنان نتانیاهو را ناوارد نشان دهد.