«در پی حمله هوایی در شمال شرق سوریه که به اسرائیل نسبت داده شد، ۱۲ مزدور سپاه قدس به هلاکت رسیدند»

منابع خبری اپوزیسیون سوریه می گویند که در جریان حمله هوایی روز گذشته (پنجشنبه) در نزدیکی قرارگاه نظامی حکومت ایران در ناحیه البوکمال سوریه، دوازده تن از افراد مسلح وابسته به حکومت ایران کشته شده اند. برخی منابع خبری، این حمله را به اسرائیل نسبت دادند که اکنون سه سال است می کوشد از ادامه رسیدن تسلیحات ساخت ایران به سوریه جلوگیری کند. ولی برخی منابع خبری دیگر بر این باورند که حمله هوایی، توسط هواپیماهای جنگی آمریکایی صورت گرفته که طی آن، یک کاروان حامل تسلیحات را که به خاک سوریه در استان دیرالزور آورده می شد نابود کرده که طی آن دست کم ۱۲ چریک کشته شده اند.

رژیم ایران از دو سال پیش به برپایی یک پایگاه بزرگ نظامی بزرگ در البوکمال پرداخته و آن را “قرارگاه امام علی” نام نهاده است. ولی این مکان، از همان ابتدا، هدف حملات هواپیماهای ناشناس قرار گرفته، که به اسرائیل نسبت داده شده است.

اسرائیل در سه سال اخیر اکثر محموله های تسلیحاتی را که از ایران با هواپیما به دمشق آورده شده بود، نابود کرده و از این رو رژیم کوشیده و می کوشد که از طریق زمینی نیز به این کار ادامه دهد و اگر خط کشتیرانی منظم بین بندرعباس و بندر لاذقیه در سوریه نیز برقرار شود، ارسال این تسلیحات آسانتر خواهد شد.

بخش عمده ای از جنگ افزارهایی که رژیم ایران به سوریه می فرستد، به تدریج به لبنان قاچاق می شود و در اختیار حزب الله قرار می گیرد.