آمریکا ۹ شخص از جمله مجتبی خامنه ای و محمدی گلپایگانی رییس دفتر خامنه ای و ستاد کل نیروهای مسلح رژیم را تحریم کرد

تحریمی های امروز، به ترتیب از بالا راست به چپ: مجتبی خامنه‌ای، ابراهیم رئیسی، وحید حقانیان، غلامعلی حدادعادل، حسین دهقان؛ پایین از راست به چپ: علی اکبر ولابتی، محمد گلپایگانی، محمد باقری، غلامعلی رشید و ستاد کل نیروهای مسلح ایران

وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز دوشنبه، ۱۳ آبان، همزمان با چهلمین سالگرد اشغال سفارت ایالات متحده در تهران، ۹ شخص حقیقی مرتبط با علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و ستاد کل نیروهای مسلح ایران را تحریم کرد.

مجتبی خامنه‌ای (پسر علی خامنه‌ای)، ابراهیم رئیسی (رئیس قوه قضاییه حکومت ایران)، وحید حقانیان (از معتمدین خامنه‌ای و معاونت «امور ویژه» دفتر رهبر جمهوری اسلامی)، علی اکبر ولایتی (وزیر امور خارجه پیشین و مشاور امور بین الملل رهبر)، محمد محمدی گلپایگانی (رئیس دفتر خامنه‌ای)، غلامعلی حداد عادل (پدر عروس خامنه‌ای و مشاور او)، محمدحسین افشردی معروف به محمد باقری ( رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی)، غلامعلی رشید (فرمانده قرارگا‌ه مرکزی خاتم‌الانبیاء) و حسین دهقان (وزیر پیشین دفاع رژیم ایران و مشاور خامنه‌ای در امور دفاعی) در فهرست جدید تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند.

اقدام ایالات متحده در اعلام تحریم علیه گروهی از نزدیک‌ترین افراد به علی خامنه‌ای و همچنین ستاد کل نیروهای مسلح رژیم نشان از آن دارد که ایالات متحده اقدام های خود را علیه حکومت ایران به اوج تازه‌ای می رساند و تحریم‌ها از آنچه که رژیم ایران می توانست تصور کند بسیار فراتر می‌رود.

در دور تازه تحریم ها علاوه بر ستاد کل نیروهای مسلح حکومت ایران، افرادی که بسیار به رهبر ایران نزدیکند مانند مجتبی خامنه‌ای فرزند دوم علی خامنه‌ای و همچنین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر وی و حتی ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه در فهرست افراد تحریمی که از سوی ایالات متحده مورد تحریم قرار گرفته‌اند می باشند.

این اقدام ایالات متحده همزمان با تظاهراتی حکومتی اعلام شد که در تهران و دیگر شهرها صورت گرفت و در طی آن عوامل و مسئولین حکومت ایران از اشغال سفارت آمریکا در چهل سال پیش با افتخار یاد کردند و شعارهای ضد آمریکایی سر دادند.

برخی رسانه‌های همگانی در آمریکا در آستانه چهلمین سالگرد اشغال سفارت آمریکا در تهران یادآوری کرده بودند که این یکی از بزرگترین توهین ها به ایالات متحده است که نباید بی پاسخ گذاشته شود.

تظاهرات امروز دوشنبه در برابر سفارت امریکا و افتخار رژیم ایران به اشغال سفارت این کشور، بحران میان ایران و آمریکا را به اوج تازه‌ای می‌رساند و هرگونه آشتی بین دو طرف را بسیار دشوارتر می‌سازد.

اقدام وزارت خزانه‌داری ایالات متحده برای وارد کردن ستاد کل نیروهای مسلح رژیم و حلقه دور خامنه‌ای در فهرست تحریم‌های جدید، نوعی هشدار تازه ایالات متحده به رژیم ایران قلمداد می‌شود که احتمال درگیری نظامی را نیز بین طرفین افزایش می‌دهد.

این اقدامات در حالی صورت می‌گیرد که پرزیدنت ترامپ به طور اصولی از درگیری نظامی دوری می‌جوید و حتی قصد دارد نیروهای خود را از خاورمیانه خارج سازد، اما در عین حال خصومت با حکومت اسلامی ایران و رویارویی با تعرضهای آن رژیم همچنان ادامه خواهد داشت و حتی ممکن است شدت پیدا کند.

مورد تحریم قرار دادن مهمترین فرزند علی خامنه‌ای و همچنین افرادی که نزدیک‌ترین دستیاران در دفتر رهبری می‌باشند، نشان می‌دهد که ایالات متحده با قاطعیت هرچه تمام‌تر به  فتنه‌گری های حکومت ایران در منطقه واکنش نشان می‌دهد.

مجتبی خامنه‌ای در ساختار سیاسی حکومت اسلامی ایران یکی از پرقدرت‌ترین افراد محسوب می‌شود که در انتخابات‌ برگزار شده توسط حکومت اسلامی نیز دخالت های گسترده داشته و گفته می‌شود که یکی از ثروتمندترین مقام‌های رژیم است و سرمایه‌های عظیمی متعلق به او شناسایی شده است.

محمد محمدی گلپایگانی نیز از نزدیکترین دستیاران و رئیس دفتر خامنه‌ای می باشد و سالهاست که در کنار علی خامنه ای قرار دارد.

ظاهراً ابراهیم رئیسی که اخیراً به ریاست قوه قضاییه منصوب شده است در عملیات تروریستی و جنگی حکومت  حضور نداشته اما مقام‌های آمریکایی بر این باورند که رئیسی یکی از بارزترین چهره‌های حکومتی در سرکوب ملت ایران  و یاری رسانی به گروه‌های تروریستی می‌باشد.

تا هنگامِ گزارش این خبر هنوز واکنشی از جانب سران حکومت اسلامی به دست نرسیده است اما در مجموع می‌توان گفت که امروز و در سالروز اشغال سفارت آمریکا در تهران، علیرغم آنچه که رژیم موفقیت درخشان برای خود می پنداشت، روز خوبی برای آنها نبوده است.

 

5 دیدگاه‌

 1. دست اوردهای «انقلاب» چیست ؟

  اخوندها از اول نشان دادند کشورعزیزمان ایران برای انها “هیچ” ارزشی ندارد.
  خمینی در هواپیمای درراه ایران ۱۹۷۹
  خبرنگاری پرسید «چه احساسی دارید؟
  خمینی پاسخ داد: “هیچ”
  قطب زاد پرسید “هیچ” ؟
  خمینی دوبار گفت “هیچ”
  قطب زاده ” با مصلحت اسلامی” ترجمه کرد
  “doesn’t any comment”
  مگر یک نفر چند بار باید یک جمله را تکرار کند تا دیگران بفهمند منظور او چیست ؟
  واگر حرفهای ایشان ابهامی دارد به عمل کرد ایشان نکاه کنید

  جمهوری اسلامی ایران، که ازاول شروع موجودیتش روابط خود را با جملات دوستی صمیمانه رهبر دیکتاتور کبیر انقلاب اسلامی “امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند” شروع کرد
  و با اشغال «لانه جاسوسی آمریکا جنایت کار» ( سفارت آمریکا )
  که خلاف تمام قوانین دیپلماتیک موجود بین کشورها و عرف بین المللی بود و گروگان گیری ۴۴۴ روزه کا رکنان سفارت آمریکا را که نشانه دوستی صمیمانه خود بود ادامه داد و با سوزنده پرچم آمریکا که خدا میداند به چندن هزاربار می رسد وشعار مرگ بر آمریکا تبدیل به دوعای اخر تمام نمازجمهه ها و نمازهای روزعادی مسجدها در تمام شهرها کرده است
  مرگ بر آمریکا شعار شروع و پایان هر مناسبات مذهبی و غیر مذهبی و رژه های ارتش و سپاه و بسیج شده است
  هرچند اقا و آقازاده های ملایان و انصارانها که با وقاحت تمام در امریکا و اروپاه زندگی می کنند
  خلاصه اینکه ج ا ا در ظرف ۴۰ سال شبی نخوابیده که فکر مرگ برآمریکا در ان نباشد (به گفته اقای قاسم سلیمانی﴾
  و تمام افکار و اعمال ضد آمریکا ی ضد اسرائیلی خود ضد غرب و دیگر کشورها خود را تا جایی که می توانستند در تمام دنیا با پول مردم تبلغ کرده اید

  بارگاه خمینی [حرم امام(س)] مجلل ترین قبر در تاریخ ایران و حتی تاریخ بشر است
  هزینه این مجلل ترین مقبره جهان که ۵۰۰ برابر بزرگتر ازمقبره محمد پیامبر اسلام که خمینی می خواست ایران را به دوران ناب او( اسلام ناب محمدی ﴾ برساند چقدربوده است?
  ۵ .۶ و یا ۷ میلیارد دلار؟ .
  این را از مسئولین ﴿اگر مسئولی وجود داشته باشد﴾ بپرسی و بعد ان را با قیمت یک کلیه یا قرینه چشم و یا هر ارگان بدن که مردم بد بخت ( همان کسانیکه انقلاب کردن یا فرزندان انقلاب کرده ها هستنند﴾ که در اثر فقر مجبور به فروش عظای بدن خود هستند مقایسه کنید؟
  اکثریت مردم به دلیل ناکارآمدی نظام والایت فقیه ﴿ دیکتاتوری مذهبی﴾ حاکم بر ایران دیگر ج ا ا را نمی خواهند
  در نظام دیکتاتوری جمهوری اسلامی ایران ﴿اصل ۵۷ قانون اساسی ج ا ا ) افراد و نهادهای حکومتی فقط در تعریف تمجید و ثنا گویی دیکتاتورازاد هستند و نظام دیکتاتوری حاکم راه تمام اصلاحات را بسته است ﴿ اصل ۱۷۷ قانون اساسی ج ا ا﴾
  ایران و دنیای اسلام غیر ازدموکراسی و ایجاد صلح و اقتصاد آزاد با مسئولیت اجتماعی راه دیگری ندارد.نظامی که درکشورهای دموکراتیک واقعی عبارت است از
  قبول و اجرای حقوق بشر سازمان ملل متحد
  وجود فعال احزاب سیاسی ازاد واقعی
  جدای دین و دولت
  وجود فعال مطبوعات ازاد.
  وجود امنیت فردی و رفاه نسبی همگانی
  برابری زن و مرد و تساوی همگان در قانون اساسی
  و….
  این راز پیشرفت دنیای غرب بعد از قرار پیمان ۱۶۴۸ وستفالی و کنار گذ شتند قدرت روم مقدس (= ولایت فقیه مسیحی پاپ) بوده است
  اخوندها جنایتکارایران را فدای خرافه تشیع صفوی و منافع فرقه خود کرده اند و البته در این کاربسیار موفق هم بوده اند ولی اغاز پایان این فرقه جنایتکار ضد ایرانی و بشریت شروع شده است ونیروی دموکراسی خواه در این باره مسئولیت بزرگی بر دوش خود دارند.
  با مهر و درود

 2. درود بر اسراییل، اجرای تحریم های جدیدکاری بسیار موثرو “” لازم “” است ،اما “” کافی نیست”” .از طرفی سبب جلب توجه افکار عمومی جهان به چهره های جنایتکار جهانی است واز طرف دیگراین چهره های ” مخرب وخطرناک” را لااقل به افکار عمومی جهان می شناساند ولی از جهتی باید (( بعد وسیع تر و محکم تری )) به آن داد و باید آن قدر موثر شود که ” درس عبرتی” برای دیگران شود که دیگر کسی جرئت نکند بخواهد مانند رژیم ایران با ” خدعه و آدم کشی ” در ایجاد رعب وحشت جهانی حرفش را به کرسی بنشاند و با بلوف ،قلدری ،باج گیری وگروگان گیری بر جهان مسلط شود .پرسش اینجاست که مگر جهان قبلا خونخوارهایی مانند ” هیتلر” را به خود ندیده بود که اجازه پرورش هیتلر دیگری مانند رژیم ایران را داد؟؟!! چرا؟! حال دیگر جای تعلل نیست چرا که اختاپوس بازوهایش را در هر گوشه از جهان پهن کرده و الان زخمی هم هست پس دیگر نباید اجازه نفس کشیدن را به آن داد که هر نفسی که دشمن بکشد ممکن است خدای ناکرده نتیجه نبرد برعکس شود آن هم دشمن فریبکار و صد چهره ای مانند رژیم ایران که گاهی مانند مارمولک خود را به مردن میزند تا به هدفش برسد وبرای رسیدن به اهداف جنایتکارانه شان به هرنیرنگی متوسل میشوند و آنرا توجیه میکنند .حال نه فقط آمریکا بلکه ” همه جهان” باید در کنار هم ودوش به دوش هم همه (( سران رژیم ووابستگان نزدیکشان وحتی خانواده هایشان شامل همسر وفرزندانشان هم باید در لیست تحریم ها قرار گیرند)) تا اگر راهشان یکی است معلوم شود واگر خانواده هایشان راهشان جداست باید آشکارا آنرا بیان کرده واز رژیم ایران ” برائت ودوری ” بجویند و رژیم ایران را محکوم کنند . به امید روزی که همه مردم جهان از شر رژیم ایران نفس راحتی بکشند و جهان بدون این رژیم تروریست پرور ایران به سوی آبادی وآزادی شتاب بگیرد ،آمین جاوید اسراییل وپاینده ایران

 3. اگر انسانی بی طرف باشی ، با نگاهی اجمالی به قیافه های این مزدوران شیطان ، به عمق توحش ، درندگی و شیطان صفتی آنها پی می برید.رهبر سادیسمی اینها که دیگر گفتن ندارد ، قیافه ایی زننده بغض آلود ، زشت و تهوع آور. این ویژگی همه اهل ولایت فقیه و مزدوران هست.

 4. این اقدام باید خیلی وقتها قبل صورت میگرفت ولیکن بازهم کاریست عالی درحال حاضر. فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران (علی فدوی) ازقلم افتاده است.

Comments are closed.