در کوبانی داعش از طرف نیروهای مختلف از جمله کرد ها  قلع و قمع شده و حدود دو هفته دیگر اثری از آنان باقی نخواهد ماند

کردها زحمات زیادی را در بیرون کردن داعش با کمک ایالات متحده و حتی نیروهای وابسته به جمهوری اسلامی ایران در اطراف خود متحمل شده اند

روزنامه ایتالیایی لاس تم پا  طی تفسیری از کوبانی در منطقه کردنشین سوریه می نویسد در کوبانی داعش از طرف نیروهای مختلف از جمله کرد ها  قلع و قمع شده و حدود دو هفته دیگر اثری از آنان باقی نخواهد ماند .

ولی مبارزات مردم کرد در سوریه بعد از داعش با ارتش ترکیه خواهد بود کردهای سوری علی رغم اتهاماتی که از جانب دولت ترکیه متوجه آنان است و به هیچ وجهی قصد جدایی از سوریه را ندارند و اتهامات ترکیه به آنان در رابطه با همبستری سیاسی با پ ک ک ترکیه و رابطه با گروه اوجالان حقیقت ندارد .

تنها خواستار خودمختاری در منطقه خود در چارچوب یک سوریه آزاد هستند ولی شک و تردیدهای بسیاری وجود دارد که بشار اسد دوباره  به طرز رفتار و سطح فکر سابق خود در رابطه با کردها باز نگردد کردهای سوریه معتقدند که بازگشت به قبل از آنچه اتفاق افتاده امکان پذیر نیست .

و آنها زحمات زیادی را در بیرون کردن داعش با کمک ایالات متحده و حتی نیروهای وابسته به جمهوری اسلامی ایران در اطراف خود متحمل شده اند ولی اینک برای آزادی به دست آمده در چارچوب کشور سوریه باید با ارتش مجهز و منظم ترکیه که عضو پیمان آتلانتیک شمالی  است دست و پنجه نرم کنند. که از ایالات متحده در این مورد انتظار کمک می باشد .

یک دیدگاه

  1. اگر آمریکا واسرائیل نبودند دنیای سالمی نبود. خدا پدر جفتشونو بیامرزه که با قاطعیت از انسانیت دفاع میکنند. ولی این اتحادیه اروپا نانسی پلوسی و دمکراتها همیشه سنگ زیر چرخ شما میگذارند.

Comments are closed.