در یک اقدام سرکوبگرانه دیگر برای ادای احترام مردم به هنرمند پیکار گر محمدرضا شجریان مراسم هفتم وی  در تهران «بدون اطلاع» لغو شد

حسام‌الدین سراج، خواننده ایرانی گفت:   مراسم هفتمین روز درگذشت محمدرضا شجریان در تهران با وجود اخذ مجوز و بدون اطلاع قبلی به برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان لغو شد.

سراج که یکی از برگزارکنندگان این مراسم بود، در اینستاگرام نوشت که قرار بود این برنامه روز گذشته(پنج‌شنبه) در پردیس سینمایی شهرک غرب برگزار شود که «بدون اطلاع قبلی اما به دلیل جلوگیری از گسترش بیماری کورونا لغو شد».

با این حال مدیریت این مجموعه اعلام کرد: «همه مجوزها و هماهنگی‌ها اخذ و انجام شده بود، اما متاسفانه ۴۰ دقیقه قبل از شروع مراسم لغو برنامه اعلام شد و مراسم تعطیل شد».

محمدرضا شجریان روز ۱۷ مهرماه پس از سال‌ها بیماری، در ۸۰ سالگی درگذشت و پیکر وی روز ۱۹ مهر در توس در آرامگاه فردوسی به خاک سپرده شد.

خبرگزاری ایرنا به نقل از ابوالفضل مکرمی‌فر، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی، نوشت که طی یک هفته گذشته «هزاران نفر از علاقه‌مندان و دوستداران استاد شجریان با حضور در آرامگاه فردوسی مشهد به مقام این هنرمند ادای احترام کردند.»

به گفته این مقام مسئول، آرامگاه فردوسی از زمان خاکسپاری پیکر محمدرضا شجریان به صورت میانگین «روزانه میزبان بیش از هزار و ۵۰۰ نفر از علاقه‌مندان و دوستداران» این هنرمند بوده است.