در یک تلاش دیگر برای دفاع از جواد ظریف، وزارت خارجه انتشار فایل را کار دشمنان توصیف کرد

وزارت خارجه ایران ادعا می کند که فایل صوتی ظریف به صورت دزدانه و ناقص از سوی رسانه های مخالف رژیم ایران  منتشر شده و از این رو، سندیت ندارد.

در گزارش های پیشین آمده بود که جواد ظریف در نشست وابسته به آرشیو تاریخ شفاهی دفتر ریاست جمهوری، مدت هفت ساعت صحبت کرده و فقط بخشی از آن انتشار یافته است.

وزارت خارجه پیشتر از خامنه ای اجازه خواسته بود که همه هفت ساعت انتشار یابد. ولی به این پیشنهاد توجهی نشد. اکنون وزارت خارجه، بی آن که به درستی و یا نادرستی مطالب بیان شده از جانب جواد ظریف بپردازد، همانند دیگر سران رژیم، تنها به بررسی شیوه انتشار این افشاگری توجه می کند و از محتویات آن سخنی نمی گوید.

شخص وزیر خارجه نیز دوبار از خانواده قاسم سلیمانی و شخص خامنه ای پوزش طلبیده، ولی هرگز سخنان گزنده خود درباره فتنه گری های قاسم سلیمانی در سیاست خارجی کشور نپرداخته و حرف های خود را پس نگرفته است.

وزارت خارجه حکومت در گزارشی از جلسه امروز (دوشنبه ) جواد ظریف با نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خبر داد و گفت: فایل صوتی به صورت دزدانه، ابتدایی و ناقص از سوی رسانه‌ های مخالف حکومت منتشر شد.

در ادامه این گزارش آمده است : ظریف به منظور پاسخ دادن به سوالات تعدادی از نمایندگان مجلس درباره این فایل صوتی ، و همچنین درباره   آخرین وضعیت مذاکرات وین، در نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حضور یافت.

ظریف  در این جلسه  به تشریح سوابق همکاری های نزدیک بیش از دو دهه ای خود با سلیمانی پرداخته و با بیان حمایت های دوطرفه سلیمانی از فعالیت های دیپلماتیک و همچنین دستگاه دیپلماسی از فعالیت‌ های ارزشمند سپاه و نیروی قدس، قدرت و اقتدار میدانی سپاه و فرمانده پیشین قدس  را سرچشمه دستاوردهای ارزنده دیپلماتیک در منطقه دانست.

در این جلسه وزیر خارجه جمهوری اسلامی بار دیگر اظهار ندامت کرده و گفت: میدان و دیپلماسی هر دو در یک مسیر نظام قرار دارند

وی در ادامه خواستار ادامه فعالیت های وزارت خارجه پیرو دستورات رهبری شد.

این در حالی که  آخوند پاسدار مجتبی  ذوالنوری ،رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حکومت در باره انتشار فایل صوتی ظریف گفت این اقدام باعث شده است روسیه و چین پشت این کشور را در مذاکرات وین خالی کنند.

آخوند پاسدار مجتبی ذوالنوری، انتشار این فایل صوتی را «اتفاقی تلخ» خواند و گفت: می‌بینیم امنیت ملی نشانه رفته و حرف‌هایی زده می‌شود که حتی وزیر خارجه وقت آمریکا تکذیب می‌کند، حرف‌هایی زده می‌شود که روسیه و لاوروف تکذیب می‌کنند، حرف‌هایی زده می‌شود که امروز که در قالب مذاکرات وین به دنبال اخذ حقوق ملت هستیم، در مجموعه هم پیمانان و مدافعان خود، انشقاق و انشعاب ایجاد شود و روسیه و چین هم پشت تیم مذاکره کننده ما را خراب و خالی کنند.

پاسدار ذوالنوری در ادامه خطاب به  رئیس مذاکره کنندگان وین افزود:  جناب عباس عراقچی به چه حقی در صحبت‌های خود می‌گویید ما وجود دوربین‌های آژانس را تمدید می‌کنیم؟ آیا شما برای تأخیر در رفع تحریم‌ها پالس نمی‌دهید؟ آیا برای جدی نگرفتن قانون مجلس از سوی خود و آنها، گرا نمی‌دهید؟ چرا میدان را می‌زنید و القا می‌کنید در مملکت میدان و نظامیان حاکم هستند؟

وی افزود: «میدان را می‌زنید در حالی که اقتصاد درستی هم تحویل این مردم نداده‌اید، می‌خواهید با مردم گرسنه از دشمن امتیاز بگیرید؟ شما که اقتصاد را نابود کردید. شما مدیون میدان هستید. شما نه اقتصاد درستی داشتید و نه پول زیادی داشتید.