در یک ویدیو کوتاه دیده شد که وزیران خارجه بحرین، عربستان و امارات، در دیدار با نتانیاهو علیه رژیم ایران سخن گفتند

در مورد این رویداد، شبکه فارسی تلویزیون بی بی سی گفتگویی با منشه امیر انجام داد و پرسید که آیا انتشار این ویدئو سهوی و یا عمدی بوده است. امیر در پاسخ گفت که این اقدام کاملا عمدی بوده و هدف نتانیاهو آن است که عمق انزوای رژیم ایران و بیزاری کشورهای عرب همسایه از تعرضات حکومت تهران را به جهانیان نشان دهد

انتشار فیلم کوتاهی از دیدار غیر علنی نتانیاهو با وزیران خارجه چند کشور عربی در حاشیه کنفرانس ورشو، یک جنجال سیاسی در جهان برانگیخت و در داخل اسرائیل نیز یک اقدام تبلیغاتی در آستانه انتخابات پارلمانی تلقی گردید و مورد انتقاد رقیبان نتانیاهو قرار گرفت. ولی دستیاران نخست وزیر گفتند که انتشار این فیلم ویدیویی اقدام به جایی بوده و نشان می دهد که رژیم ایران تا چه در انزوای منطقه ای و بین المللی قرار دارد.

در این ویدئو وزیر خارجه بحرین با واژه های بسیار تند، فتنه گری های رژیم ایران علیه آن امیرنشین را مورد انتقاد قرار می دهد.

در این ویدئو،  وزیر خارجه بحرین از جمله می گوید که اگر رفتارهای زهرآگین رژیم ایران بنود، گمان دارم که نزاع فلسطینی – اسرائیلی به مراحل پایانی خود می رسید.

در این دیدار که در حاشیه کنفرانس ورشو و در یک اتاق دربسته برگزار شد، وزیران خارجه عربستان و امارات متحده عربی نیز حضور داشتند و آنان نیز سخنان تندی علیه زیاده خواهی های رژیم ایران به زبان آوردند.

وزیران خارجه هر سه کشور عربی تایید کردند که رژیم کنونی در ایران بزرگترین تهدید امنیتی علیه کشور آنان محسوب می شود.

ویدیوی این دیدار، ساعاتی پس از آن که در یوتیوب قرار گرفت، از آن جا حذف شد.

در مورد این رویداد، شبکه فارسی تلویزیون بی بی سی گفتگویی با منشه امیر انجام داد و پرسید که آیا انتشار این ویدئو سهوی و یا عمدی بوده است. امیر در پاسخ گفت که این اقدام کاملا عمدی بوده و هدف نتانیاهو آن است که عمق انزوای رژیم ایران و بیزاری کشورهای عرب همسایه از تعرضات حکومت تهران را به جهانیان نشان دهد.

در پاسخ به این پرسش که نتانیاهو از این اقدام چه منظوری دارد، منشه امیر توضیح داد که نخست وزیر اسرائیل می خواهد به مردم منطقه و جهان نشان دهد که تحولات تاریخی بزرگی در منطقه به وجود آمده، که از یک سو کشورهای عرب دریافته اند که اسرائیل دشمن آن ها نیست و یک خطر امنیتی برای آنان محسوب نمی شود، و در همان حال، رژیم شیعه ایران به بزرگترین تهدید امنیتی علیه آن ها مبدل شده است.

منشه امیر در ادامه سخنان خود گفت که اعراب برای رویارویی با این خطر از جانب حکومت ایران، دولت اسرائیل و ارتش این کشور را دوست خود یافته اند و به اسرائیل نزدیک شده اند و مایل به همکاری امنیتی با این کشور هستند.

منشه امیر در پاسخ به پرسش دیگری توضیح داد که کشورهای عربی از دفاع از فلسطینیان دور می شوند، زیرا از یک سو، سازمان های ترور فلسطینی همچنان به جنایت علیه اسرائیل ادامه می دهند، و این در حالی که جامعه بین المللی می کوشد تروریسم را در همه اشکال آن ریشه کن سازد، و در همان حال، این سازمان ها، با حکومت شیعه ایران که علیه اهل تسنن می جنگد، همکاری دارند و چنین امری نمی تواند مورد قبول کشورهای عرب قرار گیرد.

در کنفرانس ورشو، مساله نزاع فلسطینیان با اسرائیل کاملا در حاشیه قرار داشت و هیچکس از خواسته های آنان طرفداری نکرد.

یک دیدگاه

  1. خلاصه پلیدیها وجنگ افروزیها در افکار سران رژیم پلید ومنحوس جمهوری اسلامی ایران جمع شده است وبا آرایش ظاهری دین وخدا وپیغمبر سرنه تنها ملت خودش بلکه جهانیان را حداقل چهل سال کلاه گذاشته واینکار همچنان ادامه یافته است. این رژیم که خودش را منجی نجات بشریت هم میداند وبرایش الگو مطرح میکند قصد نابودی اکثر حکومتهای غیر شیعی را در منطقه دارد وتمایل شدیدی به براندازی حکومت شرعی وقانونی دولت اسرائیل دارد زیرا همیشه شعارش مرگ بران بوده وهست. در پایان از کوزه همان طراود که در اوست حکایت رژیم دستنشانده ابلیس در ایران را دارد. خود سید علی خامنه ای که قدیس تمام عیار رژیم شده کرده اند با چسباندن خودش به خداوند متعال خودش را به مردم جانشین خدا روی زمین معرفی کرده وبا این خباثت کامل از راه تزویر وریا به مردم حکومت میکند وثروتهای ملی را به چنگ می اورد وبرای مردمش جز بدبختی وفلاکت چیز دیگری به ارمغان نیاورده است.۸۵٪ کل جمعیت ایران مخالف رژیم فعلی هستند اینرا بدانید سران حکومتهای عربی واسرائیل عزیز.

Comments are closed.