دستاورد دانشمندان اسرائیلی و آمریکایی در یافتن مولکولی که بیماری لوپوس (سل پوستی) را درمان می کند

نمای بیرونی دانشگاه بن گوریون در جنوب اسرائیل که تا کنون چند کشف مهم پزشکی در آن جا صورت گرفته است

به نوشتۀ رسانه های اسرائیلی، دانشمندان امور زیستی در دانشگاه بن گوریون در جنوب اسرائیل، همراه با پژوهشگران آمریکایی، ملکوله هایی یافته اند که در درمان بیماری لوپوس، تاثیر معجزه آسایی دارد. بیماری لوپوس که سل پوستی نیز نامیده می شود به سیستم مصونیت بدن آسیب می رساند و موجب فعالیت بیش از حد آن، و یا هیپراکتبویتی می شود و بدین سان، به یاخته های پوستی آسیب درمان ناپذیر وارد می کند. اکنون پژوهشگران دانشگاه بن گورویون که در شهر بئرشبع در جنوب اسراییل قرار دارد می گویند مولکولی ساخته اند که این بیماری را به شیوه ای شگفت آمیز درمان می کند.

در این دستاورد علمی، دو موسسه پژوهشی عمده ایالات متحده نیز سهیم بوده اند که یکی، موسسه ملی بیوتکنولوژی و دیگری موسسه ملی بهداشت ایالات متحده می باشد که هم امکانات مالی برای ادامه این پژوهش را فراهم کردند و هم در انجام تحقیقات نیز همکاری داشتند.

خانم پروفسور وردا شوشن برماتس از دانشکده امور زیستی در این دانشگاه، و همچنین دکتر جی چانگ از موسسه ملی بهداشت ایالات متحده دو چهره عمده این دستاورد علمی بوده اند. ماده ای که برای درمان بیماری لوپوس شناخته شده، روی سلول های این بیماری تاثیر گذاشته و موجب نابودی آن ها شده است.

2 دیدگاه‌

  1. اسرائیل میتواند از سنتز گیاه آلوررا که در نواحی حاره جنوبی ایران به وفور می روید و اعراب گل آنر به نام صبر زرد را بر سر قبرمردگان میگذارند و شهدانه آن حات اسیدی دارد و دهان و گلوی افراد را میبرد داروسازان از آن حتی داروی ضد ایدز و دیگر داروهای تقویت ایمنی بدست میآورند که و حتی به احتمال زیاد داروی مترونیدازول هم از این گیاه بدست میآید و به همراه انتیوبیوتیک خورده میشود. .و مزه بسیار تلخ و بد مزه ای دارد

  2. از کشتن هانی کرده موساد چه سودی می برد در حالی که ما نقشه حساس ترین نقاط اسرائیل را مثلا بندر حیفا در اختیار داریم تمام وقایع جنگ ۳۳روزه سال ۸۴ در اختیار بود واطلاعات فوق سری اسرائیل در اختیار است تا دریای جلیله فقط یک قدم مانده ای گرو هان سربازان؟!یک قدم تا فتح اسرائیل باقی مانده است انشالله نماز ظهر در مکه و نماز عصر در اسرائیل.

Comments are closed.