دستور وزیر کشور: آمار شیوع ویروس کرونا را تا پس از برگزاری انتخابات، محرمانه نگاه دارید

دستور محرمانه وزیر کشور به مسئولان، دوباره از پنهان کاری مقامات حکومتی در مورد ابعاد شیوع ویروس کرونا پرده برداشت.

در نامه ای که تصویر آن در شبکه های اجتماعی افشاگری شده، وزیر کشور عبدالرضا رحمانی فضلی دستور داده است که تا پایان انتخابات، مسئولان حق ندارند هیچ گونه آماری در این باره منتشر سازند، که مبادا مردم را از ایستادن در صف حوزه های انتخاباتی و رای دادن بهراساند.

در متن این نامه  به تاریخ ۲۸ بهمن ۱۳۹۸، وزیر کشور خطاب به وزیر بهداشت از او خواسته است که پیش از برگزاری انتخابات مجلس یازدهم، از اعلام هرگونه آمار مربوط به بیماری کرونا خودداری شود تا این امر بر مشارکت مردم در انتخابات تاثیری نگذارد

این نامه  به امضای عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور رسیده و خطاب به سعید نمکی، وزیر بهداشت است.

گفتنی است پیش از انتشار این نامه ، حکومت ایران در ۲۲ بهمن نیز چنین دستوری داده بود تا مردم در راهپیمایی شرکت کنند .

در  متن این نامه رحمانی فضلی با اشاره به نامه شورای عالی امنیت ملی و توصیه‌های رهبر جمهوری اسلامی درباره هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن انتخابات از وزیر بهداشت خواسته تا از هر گونه مصاحبه با خبرگزاری‌ها، مطبوعات و رادیو و تلویزیون در خصوص آمار رسمی و واقعی شیوع، مبتلایان و یا متوفیان از طریق ابتلا به ویروس کرونا تا پس از پایان انتخابات و تصمیم نهایی هیئت دولت، جلوگیری شود.

وزیر کشور در این  نامه همچنین اعلام کرد که طبق گزارشات دریافتی از سوی برخی از استانداری‌ها، بسیاری از ناظرین شعب اخذ رای، به دلیل ترس از مبتلا شدن به ویروس کرونا، از مشارکت در این امر امتناع کرده‌اند.

گفتنی است تاکنون هیچ واکنش رسمی به این نامه منتشر نشده است .ولی  کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران، نامه‌ دیگری که طی روزهای اخیر در فضای منتشر شده بود را تکذیب کرده بود. محتوای نامه درباره ابتلای ۴۵ نفر به ویروس کرونا بود.

در چهاردهمین روز قرنطینه دانشجویان ایرانی نمکی در صفحه توییتر خود نوشت: «امروز به دیدار عزیزانمان که از ووهان چین برگشته بودند، رفتم. خوشبختانه دوره چهارده‌روزه قرنطینه به پایان رسیده و همانطور که قول داده بودم، همگی سرحال و سلامت به آغوش خانواده‌هایشان بازمی‌گردند».