دستکم ۹ تجمع اعتراضی در یک روز در ایران برگزار شد

در ادامه اعتراضات صنفی در ایران: شماری  از پرستاران و کارشناسان بهداشت یزد، روز دوشنبه در اعتراض به تبعیض حاکم در استخدام پرستاران و پرداخت حقوق معوق در مقابل استانداری این شهر دست به تجمع زدند.

در این گزارش پرستاران گفته اند که حقوق کارشناسان بهداشت و پرستاران  نیروهای شرکتی به شرکت خدماتی طرف قرارداد  پرداخت می شود که شرکت پس از کسر حق خود، مبالغ حقوق را  به حساب پرستاران واریز می کند، و اما چرا نباید پرستاران کادر بهداشتی که اینک در اوضاع کرونایی از جان خود مایه میگذارند، حقوقی همسان با دیگر همکاران رسمی خود داشته باشند، و به صورت رسمی استخدام شوند؟

هم چنین کارگران نیشکر هفت تپه نیز در پنجاه و هفتمین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

شماری از  کارگران پیمانکار اداره آب و فاضلاب اهواز نیز در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق  خود امروز (دوشنبه) مقابل ساختمان شرکت آب و فاضلاب خوزستان تجمع کردند.

در ادامه گزارش شده است که کارکنان طرح تحول سلامت نیز در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، پرداخت منظم حقوق، تبدیل وضعیت و حذف شرکت های پیمانکاری مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند

و همچنین  شماری از کارکنان شرکتی مراکز بهداشت و درمان، مراقبین سلامت، کارشناسان تغذیه و ماماهای شهر کرمان نیز در اعتراض به وضعیت پرداخت حقوق، مزایا و قراردادهای خود در مقابل استانداری شهر کرمان تجمع کردند.

در ادامه این گزارش آمده است که همزمان  جمعی از کارکنان طرح تحول سلامت ارومیه نیز  در اعتراض به وضعیت استخدامی و مطالبات مزدی خود در مقابل ساختمان استانداری آذربایجان غربی تجمع کردند.

شماری از گلخانه‌‌داران یاسوج نیز امروز (دوشنبه) در مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد تجمع کردند. و با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار  «حذف معافیت سهم بیمه کارفرما که مساوی است با تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری کارگران» شدند.

در ادامه این خبر آمده است که  کارگران هپکو اراک نیز برای هشتمین روز با تجمع در داخل محوطه شرکت، خواستار پاسخگویی مسئولان و رسیدگی به مطالباتشان شدند.

تعدادی از پرسنل شرکتی بیمارستان‌های مشهد نیز  در اعتراض به عدم رعایت حقوق صنفی و پایین بودن دستمزدشان در مقابل ساختمان استانداری خراسان رضوی تجمع کردند.

کارگران واحد پاکبانی و فضای سبز شهرداری خوی نیز در اعتراض به حقوق و مزایای معوقه خود در مقابل ساختمان شورای شهر این شهرستان تجمع کردند.

با افزایش بیکاری، و  فساد اقتصادی در ایران هر روز بر دامنه اعتراضات صنفی و کارگری افزوده می شود