دستگاه اطلاعاتی آلمان اعلام کرد:  تمامی شبکه‌های گسترده حکومت ایران در مساجد را زیر نظر گرفته‌ ایم

به گزارش مرکز اروپایی مطالعات مبارزه با تروریسم و جاسوسی، سرویس اطلاعاتی آلمان، کار رصد گسترده شبکه‌های ایرانی در داخل مساجد و مراکز شیعیان را آغاز کرده و معتقد است فعالیت آنان در  امتداد نفوذ رژیم ایران در آلمان، است.

به گزارش این مرکز ایران مامورانی را از طریق این مرکز به عنوان پوشش برای عملیات مخفیانه و جذب ایدئولوژیک استخدام کرده و این فعالیت در دراز مدت به زیان امنیت برلین تمام خواهد شد.

در ادامه این گزارش آمده است که «مرکز اسلامی هامبورگ به عنوان مهمترین مرکز ایران در آلمان است که شبکه ارتباطاتی را در داخل بسیاری از مساجد و انجمن‌های شیعیان برپا ساخته ‌است.»

حکومت ایران با تشکیل انجمن اسلامی، یکی از  برجسته‌ترین تشکیلات متهم به گسترش دهی اقدامات توسعه طلبانه ایران در آلمان است که ۱۱ سال پیش تأسیس گردید و بسیاری از مراکز را به مثابه تشکیلات مادر در آلمان زیر چتر خود دارد.

در ادامه گزارش «مرکز اروپایی مطالعات مبارزه با تروریسم و جاسوسی» تأکید شده که این مراکز از وسایلی همچون «تأمین مالی عناصر حزب‌الله» لبنان و بویژه دانشگاه المصطفی استفاده می‌کنند.

دفتر حفاظت از قانون اساسی آلمان در گزارش اوت ۲۰۲۰ خود تاکید کرد که «مرکز اسلامی هامبورگ به عنوان ابزاری در دست رژیم ملایان در کنار سفارت ایران و با مدیریت محمد هادی مفتح از یک سال پیش  فعالیت می‌کند که پیشتر، عضویت شورای عالی حوزه علمیه قم را تا ۲۰۱۸ بر عهده داشت.

آیت‌الله رضا رمضانی مدیر پیشین این مرکز ۹ سال  از سوی علی خامنه‌ای به عنوان دبیرکل شورای جهانی اهل البیت، منصوب گردید.

بر اساس گزارش دفتر حفاظت از قانون اساسی، «مرکز اسلامی هامبورگ، امتداد دولت ایران است و رئیس آن، نماینده علی خامنه‌ای است و بر خانواده‌ای مسلمان مقیم آلمان تأثیر داشته و فعالیت‌هایش به زیان ارزش‌های جامعه آلمان است. فعالیت‌های این مرکز شامل سخنرانی و برپایی مراسم مذهبی و تدریس زبان می‌شود و دو فصلنامه فجر و جوانان مسلمان را منتشر می‌سازد.»

سرویس اطلاعاتی آلمان در ۱۹ ژوئیه ۲۰۲۰ متوجه شد که مرکز المصطفی سرگرم جمع‌آوری کمک‌های مالی برای عناصر مسلح در لبنان است.

آلمان، مقادیری از ماده منفجره نیترات آمونیوم را در انبارهای حزب‌الله مصادره کرد که نشان می‌داد احتمال اجرای عملیات تروریستی در داخل کشور وجود دارد. به گفته این مرکز اروپایی، احتمال انتقال منازعه میان تهران و واشنگتن بر سر پرونده هسته‌ای به آلمان و تهدید منافع آمریکا در داخل آلمان وجود دارد؛ به‌ویژه که نشانه‌های مشاهده شده که ایران می‌تواند از مراکز خود در آلمان برای اجرای حمله تروریستی علیه هم پیمانان واشنگتن یا منافع مستقیم آن و پیوند دادن تنش آمریکا – ایران به ممنوعه اعلام شدن حزب‌الله استفاده کند.

هایکو ماس وزیر خارجه آلمان در گفته‌هایش به روزنامه «بیلد ام زونتاگ» نسبت به پیامدهای تنش‌های آمریکا – ایران هشدار داده و گفت که این امر نه فقط علیه منطقه بلکه علیه اروپا نیز می‌باشد.

گفتنی است که دستگاه اطلاعاتی آلمان سال گذشته نسبت به هسته‌های مورد حمایت ایران و احتمال اجرای عملیات تروریستی در آمریکا و اروپا به دستور تهران، هشدار داده بود.

منابع اطلاعاتی آمریکا نیز دو سال پیش  اطلاعاتی را در خصوص انتقال ایستگاه‌های اطلاعاتی ایران از کشورهای اروپای شرقی به کشورهای حوزه بالکان فاش ساخت که به دنبال خنثی شدن چندین عملیات بمب‌گذاری و ترور علیه گروههای اپوزیسیون ایران و بازداشت ماموران دستگاه اطلاعاتی ایران در فرانسه، آلمان، بلژیک، دانمارک، سوئد و نروژ بود.

به گزارش تارنمای آمریکایی «دی کلوپ پست» تهران، کار انتشار عناصر اطلاعاتی خود را به شکل مخفیانه در کشورهایی نظیر بلغارستان، مقدونیه، کوزوو و دیگر کشورها آغاز کرده تا پایگاه‌های لجستیکی را برای برنامه‌ریزی عملیات تروریستی تشکیل دهند.

 

به گفته این منابع، حضور پنهان ایران در این مناطق در حال آشکار شدن است به طوری که دستگاه اطلاعاتی ایران، عناصر شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان را مامور کرده تا با توجه به حفره‌های امنیتی و عدم وجود قوانین مبارزه با تروریسم در کشورهای اروپای شرقی، این مأموریت را عملی سازند.

حکومت ایران همچنین شبکه‌های خود در کشورهای حوزه بالکان را توسعه داده زیرا فعالیت‌هایش در فرانسه، آلمان، اتریش و کشورهای اسکاندیناوی لو رفته ‌است.