دستگاه ساعت مانند اسرائیلی، وقوع حمله قلبی را بلافاصله تشخیص می دهد و موجب نجات جان بیمار می شود

مخترعین اسرائیلی اکنون مدتی است دستگاهی را به بازار فرستاده اند که به پزشکان و مسئولان امور بهداشتی امکان می دهد، از طریق راه دور و در حالی که بیمار در خانه خود به سر می برد، وضع جسمانی او را در چندین مورد مهم آزمایش کنند و از موقعیت سلامتی او آگاه شوند.

این دستگاه شبیه یک ساعت مچی است که از سال گذشته انواع آن به بازار آمده، ولی دستگاه ابداعی در اسرائیل دارای خصوصیات بی سابقه ای می باشد و تکمیل تر از همه دستگاه های ساعت مانندی است که اکنون در بازار عرضه می شود.

یک کمپانی اسرائیلی به نام Cardiacsense سازنده و تکمیل کننده این ساعت مچی است که از نام آن به خوبی می توان دریافت که دستگاه ابداعی، بیشتر برای مواظبت از بیمارانی است که ممکن است به حمله قلبی دچار شوند.

از طریق این ساعت مچی و در حالی که پزشک در بیمارستان است و بیمار در خانه خود به سر می برد، علائم و نشانه های بیماری هایی را مورد بررسی قرار داد و به ویژه از اختلال احتمالی در کار قلب آگاه شد. این معاینه از راه دور، امکان می دهد که حمله قلبی فورا شناسایی شود و بیمار بلافاصله به بیمارستان منتقل شود. سرعت عمل در چنین مواردی، برای نجات جان بیمار، ممکن است سرنوشت ساز باشد. زیرا یک دقیقه تاخیر در بستری کردن و احتمالا انجام عمل جراحی روی قلب او، ممکن است موجب مرگ بیمار شود.

مزیت دیگر به کارگیری چنین دستگاهی آن است که فرد نباید حتما در بیمارستان بستری باشد، بلکه اجازه دارد در خانه خود بماند و به کارهای عادی ادامه دهد و مطمئن باشد که اگر فشار خون او، ضربان قلب و یا دیگر وظائف روزانه بدن از مسیر عادی خارج شود، پزشکان بیمارستان بلافاصله متوجه خواهند گردید و ترتیب انتقال بیمار به بیمارستان داده خواهد شد.

این دستگاه اکنون به تدریج در همه بیمارستان های کشور مورد استفاده قرار می گیرد.