دستگیری اعضای باند فروش و تزریق واکسن تقلبی کرونا در تهران و کرج؛ یک پزشک در میان متهمان!

پیام کاویانی، رئیس پلیس امنیت عمومی تهران گفت: «اعضای یک باند ۴نفره فروش و تزریق واکسن تقلبی کرونا در تهران و شهر کرج دستگیر شدند.

او افزود: «اوایل هفته گذشته خبری در خصوص فروش و تزریق واکسن کرونا خارج از شبکه توزیع در حوالی میدان تجریش دریافت شد و در تحقیقات مقدماتی مشخص شد که یک پزشک با دریافت مبالغی هنگفت، واکسن تقلبی کرونا را به مراجعه‌کنندگان مطبش تزریق می‌کند».

به گفته این مقام پلیس، پس از هماهنگی‌های قضایی پزشک متخلف و ۲ همدستش در حوالی خیابان دماوند و محله سعادت‌آباد تهران شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران افزود: «در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی به دست آمد که همدست دیگر متهمان که ساکن شهر کرج است، با تهیه پسماندهای بیمارستانی و جداسازی پوکه‌های واکسن و پر کردن آن با مواد تقلبی به فروش واکسن کرونا می‌پرداخته است».

این مقام انتظامی با بیان اینکه کارشناسان، ارزش ریالی این کلاهبرداری را ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، از شهروندان ایرانی خواست ضمن رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی، از تهیه و تزریق واکسن کرونا خارج از شبکه توزیع وزارت بهداشت خودداری کنند و در صورت مشاهده تخلفاتی در این خصوص موضوع را سریعتر به پلیس گزارش دهند.