دفاع از دولت روحانی: ظریف را پیش از اعلام تحریم آمریکا، خودی ها مورد تحریم قرار داده بودند

 

محمدجواد ظریف دیروز(شنبه )  درواکنش به شمار زیادی از کاربران اینستاگرام  که وی را شایسته دریافت نماد خیانت خوانده و او را ابوموسی اشعری نامیده بود، نوشت: خدا رو شکر شما اینقدر ولایت مدارید

در واکنش به اتهامات جدید جناح تندرو که ادعا کرده بودند حسن روحانی و دستیارانش نیز “عوامل نفوذی” در حکومت هستند و با دشمن همکاری دارند، نماینده رئیس جمهوری  در دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: قبل از آن که ایالات متحده وزیر خارجه حکومت اسلامی ایران را در فهرست تحریم ها قرار دهد، خودی‌ها بودند که محمد جواد ظریف را مورد تحریم قرار دادند.

آخوند مسیح مهاجری در سرمقاله روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: قبل از آنکه آمریکا ظریف را تحریم کند، در داخل کشورمان، همین خودی‌هائی که خود را صاحب انقلاب و نظام و کشور و مردم می‌دانند، او را نفوذی آمریکا می خوانند و بارها اورا تحریم کرده بودند.

وی افزود: از تحریم هم بدتر، او را وابسته به آمریکا و صهیونیسم معرفی کردند، علیه او فیلم ساختند و به‌خاطر چنین هنری! که علیه او نشان دادند، به همدیگر جایزه دادند و علیه هرکس که پرسید چرا چنین جفائی به یک خدمتگزار نظام می‌کنید؟ هرچه خواستند گفتند و نوشتند.

یک مقام آمریکایی در واکنش به  «اگر قرار باشد با ایران تماس رسمی داشته باشیم، خواهان تماس با کسی هستیم که تصمیم‌گیر مهم باشد ظریف حتی مورد توجه رهبر جمهوری اسلامی نیست وی حتی در دفاع از خود در نامه  به علی خامنه‌ای، نوشته و در آن از موج توهین‌ها و تهمت‌ها علیه خود در سریال گاندو «گلایه» کرده است.اما ترتیبی در نامه او داده نشده است کسی که نمی تواند حتی از حق خود دفاع کند و تصمیم گیرنده نیست.

فیلم گاندو که  با حمایت سازمان سینمایی «اوج» وابسته به سپاه پاسداران و در ۳۰ قسمت ساخته شده است، ادعای تلاش آمریکا برای «نفوذ در مراکز تصمیم‌گیری ایران» را روایت می‌کند. چهره یکی از بازیگران شبیه محمدجواد ظریف است اما سمت او معاون وزیر ذکر می‌شود ظریف پیشتر در اعتراض به توهین به وی در این فیلم به رهبر نامه نوشته بود . که  خامنه‌ای پس از پایان بخش اخر این سریال در برخوردی دوگانه در پاسخ گفته بود «من مطلقا راضی نیستم که به شما کمترین اهانتی بشود».

محمدجواد ظریف دیروز(شنبه )  درواکنش به شمار زیادی از کاربران اینستاگرام  که وی را شایسته دریافت نماد خیانت خوانده و او را ابوموسی اشعری نامیده بود، نوشت: خدا رو شکر شما اینقدر ولایت مدارید.

ظریف در پاسخ به کاربر دیگری که نوشته بود:  در پیشگاه خداوند به خاطر دروغ‌های که گفته و حق الناس است، توبه کند نوشت: پس منتظر باشید که من نیز از منتظران هستم.

ظریف همچنین در واکنش به نوشته یکی دیگر از کاربران مبنی بر این که “شما شجاعت لازم را ندارید که از حق خودتان دفاع کنید از جمله در مورد چهره‌ای که از شما در سریال گاندو به نمایش گذاشته شد”، نوشت: سلام دوست خوبم. من مدت‌ها پیش به زبان سیف فرغانی جوابشان را دادم (بر تیر جورتان ز. تحمل سپر کنیم تا سختی کمان شما نیز بگذرد.)

علی مطهری در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: در داخل کشور، امیدوارم کسانی که دم از انقلابی‌گری می‌زنند قبول کرده باشند که آقای ظریف انقلابی‌تر از آنهاست و دست از حمله به ایشان بردارند.

یک دیدگاه

  1. اخوند مسیح، ایران کشور تو نیست. شما اخوندها اجنبی های پارسی زبان هستید. در ضمن انقلاب هم صاحبش مجاهدان خاعن و امریکا و انگلیس و غیره بودند. خمینی شیطان هندی هم که فقط مثل خلخالی یک قاتل سنگ دل و بی رحم بود. پس خفه بمیر.

Comments are closed.