دفن قربانیان کورونا در گورستان های قدیمی جنوب تهران، موجب نگرانی اهالی نواحی اطراف شده است

در ادامه نگرانی های همه گیری کورونا در پایتخت حسن خلیل‌آبادی، رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران خبرداد که برخی از قربانیان کورونا را در گورستان‌های قدیمی شهرری  دفن کرده اند که با این کار بهداشت عمومی شهروندانی که نزدیک این گورستان‌ها زندگی می‌کنند به خطر می‌افتد.

کورونا مشکلات زیادی را در زندگی مردم ایران ایجاد کرده است.نایب رییس انجمن داروسازان ایران گفت: با وجود شیوع کرونا، امکان نسخه‌خوانی الکترونیک در داروخانه‌ها فراهم است اما امکان نسخه‌پیچی الکترونیک برای بیماران در داروخانه‌ها فعلا فراهم نیست.

علی فاطمی افزود:  از پنج گروه کالایی که در داروخانه‌ها وجود دارد که شامل دارو، مکمل‌های غذایی، محصولات آرایشی و بهداشتی و فرآورده‌های طبیعی و ملزومات پزشکی است، چهار محصول به جز دارو را می‌توانیم به صورت اینترنتی یا غیرحضوری به فروش برسانیم اما نمی‌شود دارو را به صورت غیرحضوری و اینترنتی فروخت.

تهدید همه گیری کورنا از یک سو و ترس از خیزش دوباره  بیکاران و گرسنگان علیه حکومت از سوی دیگر موجب ترس و نگرانی مسئولان حکومت شده است.یک عضو کمیسیون اقتصادی هشدار داد: هر چه سریعتر باید کارهای اقتصادی آغاز شود چرا که در غیر این‌صورت با تعطیلی کامل و اخراج کارگران بار مضاعفی بر اقتصاد کشور تحمیل و موجب  اعتراضات کارگری خواهد شد.

احمد انارکی محمدی گفت: با توجه به تعطیلی بسیاری از مراکز اقتصادی بویژه کسب و کارهای کوچک و متوسط و اصناف، صدمه زیادی متوجه این بخش شده است. اصناف ما ۷ برابر دنیا است و به همین نسبت درآمد هایشان هم پایین است و طبیعتا در این فرصت کم نمی توان به همه آنها کمک کرد. باید دولت کمک اساسی به انان بکند.

و کسبه بازار عراقی در شهر آمل به علت نبود هزینه کافی برای ادامه زندگی در محل شهرداری این شهر تجمع کردند.

در این گزارش آمده که کاهش درآمد بازاریان که سفره خانوارشان تحت فشار قرار گرفته از یک سو و انجام قانون توسط شهرداری برای حفظ سلامت شهروندان از سویی دیگر، موجب اعتراض آنان شده است.