دلار مرز ۱۸هزار تومان را رد کرد اما عباس عراقچی آن را جنگ روانی آمریکا دانست

براساس گزارش رسیده قیمت دلار از مرز ۱۸۰۰۰ تومان نیز گذشت انتظار می رود امشب نیز بعد از جلسه شورای امنیت به رهبری به ریاست پرزیدنت ترامپ نتایج این جلسه همچنان قیمت دلار و ارزهای خارجی با افزایش روبه رو  شود.

در حالی که دیروز بعد از سخنان پرزیدنت ترامپ در اجلاس سالیانه سازمان ملل متحد قیمت دلار به مرز ۱۸۰۰۰ تومان رسید پس از سخنان سخنرانی حسن روحانی نیز تا پاسی از شب مردم در شهرهای مختلف ایران از جمله تبریز- اصفهان  به صرافی‌ها هجوم آورده و خواستار خرید دلار و ارزهای خارجی بودند.

در همین حال و با وجود وخیم تر شدن شرایط اقتصادی و فروپاشی عملی اقتصاد ایران عباس عراقچی عامل اصلی شرایط موجود کشور را آمریکا دانسته و در سخنانی گفت که گرانی اجناس و سیر صعودی قیمت ارز» حاصل جنگ روانی آمریکاست

او ادامه داد: آمریکا با ما وارد جنگ اقتصادی و روانی شده است و مردم نباید دستخوش جنگ و تحریکات روانی اقتصادی قرار بگیرند، زیرا حاصل این جنگ روانی همان گرانی اجناس و سیر صعودی قیمت ارز خواهد بود. در این مورد می‌توان از آمریکا به عنوان تروریست اقتصادی نام برد.

مقامات جمهوری اسلامی در ۴۰ سال گذشته همه تقصیرها و کمبود ها و سوء مدیریت های خود را به گردن دیگر کشور ها انداخته و با شیطان بزرگ نامیدن آمریکا و به گفته آنها توطئه چینی و دسیسه چینی آمریکا بر علیه نظام اسلامی آمریکا را عامل اصلی همه کمبودها و شرایط وخیم اقتصادی مردم ایران دانستند.

این در حالی است که عامل اصلی شرایط وخیم اقتصادی و سیاسی در طول چهار دهه گذشته و به طور ویژه در سالها و ماههای اخیر در ایران عملکرد و سیاست های غلط و آشوب طلبانه حکومت ملایان در داخل و خارج از کشور بوده است.

سیاستی که به گفته مقامات بلند پایه آمریکایی هم منطقه خاورمیانه و جهان را با آشوب و بحران تروریسم روبرو کرده و هم مردم ایران را که  در کشوری ثروتمند و غنی از منابع طبیعی زندگی میکنند در فقر بی سابقه ای گرفتار کرده است.

عباس عراقچی عامل اصلی شرایط موجود کشور را آمریکا دانسته

 

یک دیدگاه

  1. همچین هم این تحریمها به ضرر حکومت تمام نشده چراکه با قالب کردن و فروش ماشینهای سایپا و ایرانخودرو با استاندارد پائین وخرید مجبوری مردم به میلیاردها تومان دسترستی مفتی مفتی پیدا کردند با سود ۱۳٪ و تورم بالای ۵۰٪ درکشور که خیلی افتضاحه! اگر آمریکا را (تروریسم اقتصادی) فرض بگیریم شماحکومت داران کاری بکنید که مغزهای ایران فرار نکنند و بجای خدمت به سایر کشورها اجازه سروسامان دادن به خرابیهای آخوندها درجامعه را عهده دار شوند نه اینکه سر از زندان دربیاورند. اجازه بدهید که مردم و سایرین هم براحتی در کشورجمهوری اسلامی ایران با این اوضاع و احوال دوام بیاورند وبرایتان مرتب مالیات های رنگارنگ بپردازند تا جیبتان خالی نشود و مرتب هم برایتان رای بدهند تا سر قدرت پوشالی باقی بمانید.

Comments are closed.