دوباره از غزه یک راکت به سوی اسرائیل شلیک شد، ولی ارتش همچنان خواهان کمک به مردم غزه است

شلیک یک راکت از نوار غزه به سوی آبادی های اسرائیلی، یک بار دیگر تنش در آن ناحیه را افزایش داد و با واکنش نیروی هوایی اسرائیل روبرو گردید.

این راکت در نخستین ساعات بامداد امروز (پنجشنبه) شلیک شد و در زمین باز سقوط کرد و آسیبی وارد نساخت. هفته پیش موشک دیگری از غزه شلیک شد که در شهر بئرشبع در جنوب اسرائیل بخشی از یک خانه را ویران ساخت، ولی بانوی ساکن خانه و سه کودک خردسالش جان سالم به در بردند.

نیروی هوایی اسرائیل هشت هدف را در سه قرارگاه وابسته به حماس در داخل غزه هدف بمباران قرار داد. یک مکان، انبار اسلحه بود و نقطه دیگر کارگاه تسلیحاتی محسوب می شد.

آگاهان نظامی می گویند که سیستم ضد موشکی “گنبد آهنین” این بار نتوانست موشک شلیک شده را به موقع شکار کند، ولی در هر حال این راکت در زمین باز سقوط کرد و آسیب جانی به دنبال نیاورد.

با آن که اسرائیل گفته است که به هر تعرض از داخل غزه پاسخ فوری خواهد داد، آگاهان نظامی در اسرائیل شلیک این راکت را نشان وخیم تر شدن اوضاع نمی دانند و قصد ندارند به اقدامات تلافی جویانه دیگری دست بزنند.

این بار، برخلاف گذشته، حتی ادامه سوخت رسانی به نیروگاه برق غزه متوقف نگردید و قرار است امروز نیز ادامه یابد.

امیران ارتش اسرائیل بر این گُمان هستند که باید به اقدامات برای بهبود وضع زندگی اهالی غزه، علیرغم ادامه تسلط حماس، ادامه داد – زیرا هر اندازه اهالی غزه بهتر زندگی کنند، از میزان کشش آن ها به آشوب علیه اسرائیل کاسته می شود.

دیروز (چهارشنبه) نیز تظاهراتی در طول خط مرزی غزه با اسرائیل ادامه داشت. ولی مقامات نظامی این بار نیز می گویند که حماس تلاش می کرد دامنه این اغتشاشات را محدود نگاه دارد و بگذارد که تظاهر کنندگان به خط مرزی اسرائیل نزدیک شوند.