دولت آلمان، فعالیت یک گروه نژاد پرست آلمانی معروف به تیپ گرگ ۴۴، ممنوع کرد

به گزارش خبرگزاری رویترز،  دولت آلمان فعالیت یک گروه راست افراطی موسوم به “تیپ گرگ ۴۴” را ممنوع کرد. دولت می‌گوید هدف این گروه برقراری یک حکومت نازی است.

در ادامه این گزارش آمده است که ماموران پلیس آلمان بامداد روز گذشته(سه‌شنبه)  در یورش به محل سکونت ۱۱ نفر از اعضای این گروه در نقاط مختلف کشور تعدادی اسلحه سرد از جمله تیرو کمان، قمه، چاقو و نمادهای حزب نازی از جمله صلیب شکسته کشف کردند.

هورست سیهوفر، وزیر کشور آلمان، نیز در این باره گفت: «گروهی که مروج نفرت و برقراری مجدد یک رژیم نازی است در کشور ما جایی ندارد.»

وزارت کشور آلمان در توضیحات خود افزود اعضای گروه موسوم به “تیپ گرگ ۴۴” علنا به آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی اعلام وفاداری کرده و با ترویج نژادپرستی و یهودستیزی خواستار سرنگون کردن نظام دموکراتیک آلمان هستند.

دولت آلمان نمادهای این گروه از جمله جمجمه با دو نارنجک که عدد ۴۴ روی آن نقش بسته است را ممنوع کرده است.

در مرام نازی‌ها عدد چهار نماد “د” حرف چهارم الفبای آلمانی و عدد ۴۴ حروف اختصاری نام یکی از لشکرهای اس‌اس در دوران حکومت نازی‌ها به نام لشگر “دیرلِه‌وانگر” است.

این لشکر اس‌اس در طول جنگ جهانی دوم به بی‌رحمی و قساوت شهرت داشت و عنوان آن از نام “اسکار دیرله‌وانگر” الهام گرفته شده که مسئول صدور دستور قتل عام تعداد زیادی از غیرنظامیان در بلاروس شناخته می‌شود.