دولت آمریکا برای تامین نیازهای دارویی و خوراکی مردم ایران، سازوکار مالی تازه ای را ارائه می کند

واشنگتن پیشتر اعلام کرده بود که ارسال دارو یا سایر اقلام بشردوستانه به ایران، تحریم نشده است اما با این ساز و کار  شرکت‌های خارجی می توانند برای دارو و اقلام بشردوستانه با ایران ارتباط داشته باشند

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده اعلام کرد : واشنگتن برای ارج نهادن به نیازهای دارویی و غذایی مردم ایران در یک اقدام  بشر دوستانه ، سازوکار مالی تازه‌ای را معرفی کردند.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده با انتشار بیانیه ای،گفت :  هدف از این سازوکار مالی تازه، نشان دادن “شفافیت” در تجارت انسان‌دوستانه با مردم ایران و برای اطمینان از این است که این منابع در اختیار قرار گرفته برای “حمایت از تروریسم” و “توسعه برنامه‌های موشکی” ایران مصرف نخواهند شد.

در این بیانیه امده است که این سازوکار مالی تازه به شرکت‌های بین‌‌المللی که مایل به انجام “تجارت بشردوستانه مجاز” با ایران هستند کمک می‌کند تا مشمول تحریم‌های اقتصادی آمریکا قرار نگیرند.

واشنگتن پیشتر اعلام کرده بود که ارسال دارو یا سایر اقلام بشردوستانه به ایران، تحریم نشده است اما با این ساز و کار  شرکت‌های خارجی می توانند برای دارو و اقلام بشردوستانه با ایران ارتباط داشته باشند .

گفته شده است  که این سازوکار مالی جدید هم برای دولت‌های خارجی و هم برای موسسات مالی است تا در معامله با ایران موارد احتیاطی را رعایت کنند. و از پیش  اطلاعات لازم را از ماهیت معاملات و طرف قرارداد در ایران ارایه دهند .

در این بیانیه نوشته شده :  جمله اطلاعاتی که آمریکا برای مجاز دانستن تجارت با ایران لازم دارد اطلاعاتی از وضعیت ثبتی شرکت و نیز اعضای هیات مدیره شرکت طرف قرارداد در ایران است.

علیرغم اینکه حکومت ایران بارها اعلام کرده است که ایالات متحده ایران را در زمینه دارو و مواد غذایی تحریم کرده است . وزارت خزانه‌داری دولت ترامپ می‌گوید این وزارت‌خانه کماکان متعهد به جریان ارسال کمک‌های بشردوستانه برای مردم ایران است. مردمی که به تعبیر این بیانیه “۴۰ سال هست که از سومدیریت این رژیم فاسد رنج می‌برند”.

یک دیدگاه

Comments are closed.