دولت آمریکا ۴۷ شرط برای خلع جنگ افزار اتمی کره شمالی تعیین کرد

منابع آگاه آمریکایی گفتند که دولت واشنگتن فهرست انتظاراتی را که از کره شمالی در رابطه با خلع سلاح کامل اتمی دارد، برای دولت آن کشور فرستاده و خاطر نشان کرده است که تا هنگام عملی شدن این خواسته ها، تحریم های اقتصادی علیه کره شمالی همچنان ادامه خواهد یافت.

رسانه های همگانی در کره شمالی، که همگی تحت کنترل حکومت قرار دارند، در گزارش های روزهای اخیر خود چنین ادعا کرده بودند که ایالات متحده همه شرایط و خواسته های کره شمالی را پذیرفته و بزودی تحریم ها برداشته می شود و وضع زندگی مردم به طور چشمگیر بهبود می یابد.

آگاهان می گویند که فشار اقتصادی و تهدیدهای جنگی دولت پرزیدنت ترامپ بود که کیم جونگ اون را به دور میز مذاکرات آورد و اکنون نیز او می داند که بدون اجرای همه خواسته های آمریکا، تحریم ها برداشته نخواهد شد.

مهمترین خواسته ایالات متحده در فهرستی که ۴۷ بند دارد آن است که کره شمالی همه تاسیسات اتمی و موشکی خود را برچیند و تعهد کند که هرگز به این گونه برنامه ها باز نخواهد گشت.

در حال حاضر مهمترین گذشتی که ایالات متحده نسبت به کره شمالی نشان داده آن است که اجرای رزمایش مشترک با کره جنوبی به حال تعلیق در می آید.