دولت اردوغان در ترکیه، سه سال پس از کودتای ادعایی، همچنان به بازداشت نظامیان ادامه می دهد

دولت ترکیه د ردامنه بازداشت های خود در سال جاری در ترکیه فرمانده سابق نیروی هوایی ترکیه و۱۶ نظامی ارشد ستاد مشترک ارتش را  نیز به اتهام “تلاش برای سرنگونی دولت بازداشت کرده است

عملیات سرکوبگرانه رجب اردوغان هم چنان ادامه دارد و سه سال پس از کودتا ی نظامی بازهم  به بازداشت افسران خود ادامه می دهد : رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه دیروز (شنبه ) در  یورشی تازه در ترکیه در مصاف با حامیان فتح‌الله گولن، دستور بازداشت بیش از ۲۰۰ سرباز در ترکیه  را به اتهام ارتباط با رهبر “جنبش خدمت”و بخش ترک نشین قبرس شمالی صادر کرد ه است .

فتح‌الله گولن که پیشتر از معتمدان و متحدان اردوغان بوده، سال‌هاست در تبعیدی خودخواسته در آمریکا زندگی می‌کند..

سه سال پیش در جریان کودتای نظامی  در ترکیه، بیش از ۲۴۹ نفر کشته و دو هزار نفر مجروح  و نزدیک به ۲۰ هزار نفر از کارکنان رسمی دولت اخراج شده اند .

“جنبش خدمت” که نوع‌دوستی، آموزش و کار را بین مسلمان‌ها تبلیغ می‌کند، در ترکیه میلیون‌ها پیرو دارد. این جنبش در پلیس، دستگاه قضائی و امنیتی و حتی حزب حاکم عدالت و توسعه، طرفداران و وابستگانی دارد. دولت ترکیه سه سال پیش پس از شکست کودتای نظامی د راین کشور هزاران نظامی، دانشگاهی، مامور پلیس، قاضی، خبرنگار و کنشگر مدنی را به اتهام وابستگی به این جنبش، بازداشت، اخراج  یا منفصل خدمت کرده است.

دولت ترکیه د ردامنه بازداشت های خود در سال جاری در ترکیه فرمانده سابق نیروی هوایی ترکیه و۱۶ نظامی ارشد ستاد مشترک ارتش را  نیز به اتهام “تلاش برای سرنگونی دولت بازداشت کرده است .