دولت اعلام کرده که برخی مشاغل از سر گرفته می شود، ولی کارشناسان همچنان ابراز نگرانی می کنند

در حال حاضر برخی مشاغل مانند خرده‌کاسبان به عنوان مشاغل کم‌ریسک در نظر گرفته شده‌اند در حالی که در این مشاغل، مردم در محیط کوچکی حضور پیدا می‌کنند و اگر در چنین محیط کوچکی یک نفر مبتلا به ویروس باشد، همه افراد حاضر در محل را مبتلا می‌کند».

دکتر علوی گفت: «طبق بررسی اپیدمیولوژیست‌ها در تهران، موارد زیادی از انتقال بیماری در فروشگاه‌های کوچک و خرده‌کارها رخ داده است».

معاون ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران نیز با ابراز نگرانی از پیامدهای آغاز کار برخی مشاغل در طرح “فاصله‌گذاری هوشمند” گفت، در صورت افزایش بیماری در ساماندهی تخت‌های بیمارستانی مشکل ایجاد خواهد شد.

علیرضا زالی، سرپرست  عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران نیز گفته است که این بازگشایی شامل بازار تهران و پاساژهای مسقف خرید نمی‌شود. با این حال بسیاری نگران آن هستند که افزایش ترددها موج دیگری از شیوع کرونا را در ایران رقم بزند.

محمدعلی ابطحی، سیاستمدار اصلاح‌طلب نیز در این باره گفته که : «این قدر برنامه‌های مختلف اعلام کرد… که کلا کرونا گیج شده. دنبال یکی می‌گردد که اخبار طلایی از داخل دولت بیرون بدهد تا تکلیفش روشن شود».

رییس بیمارستان کودکان امام حسین اصفهان از بستری شدن شمار زیادی از کودکان در این بیمارستان خبر داد و گفت:  تاکنون ۷۳ کودک با علائم به کرونا در بخش ویژه بیمارستان امین بستری شده‌اند.

مهرداد معمارزاده،افزود: «در حال حاضر دو فوق تخصص عفونی کودکان در بیمارستان امین به کودکان مشکوک به کرونا خدمت‌رسانی می‌کنند و به صورت میانگین بر اساس اعلام این پزشکان، روزانه بین هفت تا هشت کودک مشکوک به کرونا در این بیمارستان بستری هستند».