دولت اقلیم کردستان عراق حملات به حزب دمکرات کردستان ایران در خاک عراق را محکوم کرد

دولت اقلیم کردستان عراق با صدور بیانیه‌ای حملات صورت گرفته به حزب دمکرات کردستان ایران در خاک عراق را محکوم کرد بنا به گزارشها در جریان این حملات ۱۴ نفر کشته و حدود ۴۰ نفر زخمی شدند.

واکنش ها نسبت به حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان بازتاب گسترده ای داشته است حکومت جمهوری اسلامی به بهانه های مختلف وارد خاک عراق شده و با خمپاره و موشک پایگاه اکراد و مجاهدین خلق را در عراق مورد حمله قرار داده است.

در این بیانیه که هیئت دولت اقلیم کردستان عراق آن را منتشر کرده مقام‌های این منطقه خودمختار ضمن محکوم کردن حملات موشکی صبح شنبه به پایگاه حزب دموکرات  کردستان ایران از داخل خاک عراق علیه همسایگان این کشور از جمله ایران ترتیب می‌دهند را محکوم کرده آمده است: ما علاوه بر حملات موشکی ایران هرگونه استفاده اقلیم کردستان عراق توسط گروه‌های کرد ایرانی برای ترتیب  دادن حملات تروریستی علیه کشورهای همسایه را محکوم می‌کنیم.

این اعمال غیر قابل قبول است و طبق آخرین گزارش شنبه ساعت ۱۰ صبح مقرهای فرماندهی دو گروه شورشی کرد های ایران در حوالی شهر کویه عراق مورد حمله موشکی قرار گرفته است.

بنابر گزارشات دو تن از  فرماندهان این گروه کرد ایرانی در میان کشته‌شدگان این حملات هستند گزارش شده خالد عزیزی دبیر کل پیشین حزب دمکرات کردستان ایران و  ۳۸ نفر دیگر هم در جریان این حملات مجروح شدند.

وب سایت کردستان میدیا می گوید در جریان این حمله کشته و سه نفر زخمی شدند وبنابر این گزارش جمهوری اسلامی از روز گذشته حمله به مواضع این حزب را آغاز کرده است.

رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران تصاویر و ویدیوهایی از حمله موشکی روز شنبه  به مواضع حزب دمکرات کردستان ایران منتشر کردند.

وب سایت خبری تابناک نزدیک به محسن رضایی فرمانده پیشین سپاه پاسداران می گوید این حملات از سوی سپاه پاسداران از پایگاهی در نزدیکی ارومیه صورت گرفته و در جریان آن شش موشک زمین به زمین به سوی مواضع کرد ایرانی در داخل خاک اقلیم کردستان پرتاب  شده است.