دولت بالاخره اعلام کرد که به بخشی از خانواده های فقیر کمک مالی خواهد کرد، ولی موعد آن معلوم نیست

سه میلیون خانوار فاقد درآمد ثابت شناسایی شده‌اند و بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به آنان پرداخت می‌شود

پس از دو هفته اعتراض های مردمی در مورد لزوم اعطای کمک نقدی به خانواده های فقیر، بالاخره دولت اعلام کرد که به قشرهایی از این جامعه کمک مالی اعطا خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه حکومت  از پرداخت بسته حمایت کرونایی برای خانوارهای فاقد درآمد ثابت خبر داد و گفت:  سه میلیون خانوار فاقد درآمد ثابت شناسایی شده‌اند و بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به آنان پرداخت می‌شود.

محمدباقر نوبخت افزود: موضوع بسته های حمایتی کورونایی از حمایت معیشتی انتهای سال جدا است و اجرای هر کدام از این طرح‌ها به صورت مستقل در دستور کار قرار دارد.

نوبخت گفت:  معادل ۱۶۰ میلیارد تومان منابع مالی نیز از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور جهت تأمین ۱۸ قلم کالای مورد نیاز در اختیار دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای مقابله با کورونا قرار گرفت.

حسن روحانی دستور داد تا سه بسته حمایتی در اختیار اقشار کم‌برخورداری که کسب‌وکار آنان در آستانه سال نو خسارت جدی دیده‌اند، قرار گیرد. برآورد می‌شود سه میلیون خانوار ایرانی مشمول دریافت این بسته‌های حمایتی شوند.

در پی تعطیل شدن مترو شیراز توسط مردم،مدیریت شهری اصفهان نیز تصمیم به تعطیلی مترو گرفت.

وی گفت:« شرایط پیش رو زمان بازگشایی مجدد مترو را مشخص می کند و هر زمانی که وضعیت بهتر شد مترو دوباره شروع به کار خواهد کرد، با این وجود حداقل در ایام عید و تا ۱۴ فروردین مترو قطعاً تعطیل است».

رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی حکومت ایران، خبرداد که  ۷۰ تا ۹۰ درصد سفرهای هوایی در روزهای گذشته درپی شیوع کورونا کاهش یافته است.

جعفرزاده افزود:  هم اکنون برخی از فرودگاه‌ها و شهرها از جمله نوشهر، رامسر و ساری هیچ گونه پروازی ندارند.

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در توئیتی در واکنش به پیشنهاد کمک  ایالات متحده به مردم ایران برای مقابله با کورونا گفت: نیازی به پزشک آمریکایی نداریم، بهترین، کارآمدترین و شجاع ترین کادر درمانی جهان را داریم.

موسوی افزود: بجای دلسوزی ریاکارانه و فخرفروشی به دید وی  تروریسم اقتصادی و درمانی را متوقف کنید تا دارو و تجهیزات پزشکی به کادر درمانی و مردم ایران برسد. ضمنا، مردم آمریکا را هم دریابید!

پرزیدنت ترامپ پیشتر پیشنهاد کمک به مردم ایران برای مقابله با ویروس را داده بود که مقامات حکومتی اعلام کردند بهتر است ابتدا  تحریم ها را بردارید .اولویت اول برای جمهوری اسلامی تکمیل پروژها ی موشک و تسلیحات اتمی است نه مردم .