دولت بایدن به‌دنبال تحریم‌های موشکی و پهپادی جدید علیه رژیم ایران است

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال امروز پنجشنبه هفتم مرداد، خبر داد که دولت بایدن به‌ دلیل پیشرفت‌ برنامه‌های رژیم ایران در تولید و به‌کارگیری موشک‌های هدایت شونده دقیق و هواپیماهای بدون سرنشین، به دنبال وضع تحریم‌های جدید علیه حکومت ایران است.

وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام آمریکایی که نام او را فاش نکرده، نوشته است: «پهپادهای رژیم ایران یک تهدید فزاینده برای هم‌پیمانان ما در منطقه هستند و استفاده از این پهپادها در منطقه، افزایش چشمگیری داشته است.»

به نوشته وال استریت ژورنال، در بسته تحریم‌های جدید، ساز و کار تدارکاتی رژیم ایران در تهیه و تولید پهپاد و موشک‌‌های نقطه زن و نیز افراد مظنون به تامین قطعات مورد نیاز آن، هدف قرار می‌گیرند.

به گفته مقام‌های امنیتی غربی، پهپادها و موشک‌های هدایت‌شونده رژیم ایران، نسبت به غنی‌سازی اورانیوم و برنامه موشک‌های بالستیک آن رژیم، خطر فوری‌تری برای ثبات خاورمیانه محسوب می‌شود.

مقامات دولت بایدن به وال استریت ژورنال گفته‌اند تحریم‌هایی که در دست تنظیم است، دقیق‌تر از تحریم‌های گذشته خواهد بود و می‌تواند به صورت بسیار موثری راه پیشرفت رژیم ایران در این زمینه را ببندد.

تحریم‌های جدید در دست وضع، جدا از مواردی است که واشینگتن قصد دارد در صورت بازگشت رژیم ایران به تعهدات برجامی، آن‌ها را لغو کند.