دولت بریتانیا به شهروندان دو تابعیتی خود در  مورد سفر به ایران هشدار می‌دهد


به گزارش اسکای نیوز دولت بریتانیا به شهروندان دو تابعیتی خود در  مورد سفر خود به ایران هشدار می‌دهد.

دولت بریتانیا به دو تابعیتی ها توصیه کرده که به ایران نروند مگر در موارد کاملاً ضروری.

وزارت خارجه بریتانیا در آخرین به روز رسانی وب سایت رسمی خود می گوید جمهوری اسلامی تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی‌شناسد و اذعان کرده که اگر یک شهروند دو تابعیتی در ایران دستگیر شود ما برای حمایت از آنها بسیار محدود خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری اسکای نیوز به نقل از مقامات وزارت خارجه بریتانیا گزارش می دهد که شهروندان بریتانیایی که ملیت ایرانی نیز دارند در صورت سفر به ایران با خطر روبه‌رو می‌شوند همانطور که متاسفانه در برخی موارد شاهد آن بوده ایم.

نازنین زاغری رتکلیف یکی از شهروندان بریتانیایی- ایرانی است که در سال ۱۳۹۵ توسط سپاه پاسداران در هنگام خروج از ایران بازداشت و نهایتا به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و آموزش روزنامه‌نگاری در دادگاه به ریاست قاضی صلواتی به تحمل پنج سال حبس تعزیری محکوم شد. نازنین‌زاغری پس از سپری کردن ۳۹ ماه  زندان در شهریور ماه سال جاری به مرخصی سه روزه رفت و با خانواده خود دیدار کرد.

رئیس دفتر عفو بین الملل در بریتانیا تحولات پیرامون مرخصی نازنین‌زاغری را تاسف آمیز و درد آور توصیف کرده است از همین رو است که وزارت خارجه انگلیس به اتباع ایرانی- بریتانیایی این هشدار را می دهد که به ایران سفر نکنند مگر در موارد کاملاً ضروری.