در یک اقدام بی‌سابقه، دولت بریتانیا سپرده‌های یکی از بستگان بشار اسد فرمانروای خونریز سوریه را مسدود کرد

یکی از حسابهای بانکی مسدود شده وی دارای ۲۵ هزار پوند سپرده بود و اکنون سپرده‌های بانکی دیگر وی نیز مسدود می شود تا دولت بریتانیا به طور قانونی تصمیم بگیرد که با این پول ها چه باید کرد

دولت بریتانیا در یک اقدام بی‌سابقه دستور داد که سپرده‌های بانکی فردی را که از  بستگان بشار اسد فرمانروای خونریز سوریه می باشد مسدود کنند.سخن از یک دختر جوان به نام انیسه شواکت می باشد که برادرزاده بشار اسد است و برای ادامه تحصیلات خود در بریتانیا به سر می برد.

انیسه شواکت دختر رئیس پیشین  سرویس‌های امنیتی سوریه است که در واقع از همدستان بی رحم بشار اسد در کشتار مردم سوریه بوده است که در جریان یک سوء قصد مسلحانه در ستاد فرماندهی خود در دمشق مورد تهاجم قرار گرفته و کشته شد.

اکنون منابع خبری و مقام ها در بریتانیا ابراز شگفتی می کنند که چگونه انیسه شواکت با این پیشینه خانوادگی توانسته است که روادید ورود به این کشور را بگیرد و در لندن اقامت جوید و در دانشگاه نام نویسی کنند و به ادامه تحصیل بپردازد.

اکنون سازمان های اطلاعاتی بریتانیا به بررسی این نکته پرداخته اند که انیسه شواکت به جز تحصیلات دانشگاهی چه نوع ارتباط هایی دارد و به چه فعالیت هایی می پردازد.

انتشار این خبر با ابراز تنفر از جانب پناهجویان سوریه در داخل بریتانیا و کشورهای دیگر اروپایی روبرو شده است که دولت لندن با چه مجوز و بهانه ای اجازه می‌دهد که دختر چنین فرد جنایتکاری وارد بریتانیا شده و در آن کشور اقامت جوید و به تحصیلات خود بپردازد.

یکی از حسابهای بانکی مسدود شده وی دارای ۲۵ هزار پوند سپرده بود و اکنون سپرده‌های بانکی دیگر وی نیز مسدود می شود تا دولت بریتانیا به طور قانونی تصمیم بگیرد که با این پول ها چه باید کرد.

مقام های اطلاعاتی بریتانیا می گویند که دقیقا نمی دانند چند سال پیش انیسه شواکت به بریتانیا آمده و در آن کشور اقامت گزیده است.

در هر حال روزنامه های لندن می‌نویسند که انیسه توانسته است دوره لیسانس در رشته طراحی و رسانه را با موفقیت به پایان برساند.