دولت بشار اسد ویزای مخصوص دیپلمات‌های اروپایی برای ورود به دمشق را لغو کرده است

یک دیپلمات اروپایی  گفت این یک مشکل جدی برای فعالیت‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا است و به فعالیت دیپلمات ها و دولت های اتحادیه اروپا لطمه می‌زند

به گفته دیپلمات های اتحادیه اروپا دولت بشار اسد ویزای مخصوص دیپلمات‌ها و مقامات این اتحادیه را که به طور مرتب بین بیروت و دمشق سفر می‌کنند لغو کرده و در نتیجه فعالیت مربوط به توزیع کمک های بشردوستانه دشوارتر شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه در سال ۲۰۱۱ اکثر کشورهای اتحادیه اروپا در اعتراض به سرکوب مخالفان توسط حکومت بشار اسد سفارت خود در شهر دمشق را تعطیل کرده و بیروت به مرکز اصلی فعالیت های دیپلماتیک اتحادیه اروپا تبدیل شده است.

دیپلمات های اروپایی می گویند ویزا های مخصوص برای ورود نامحدود به سوریه از اوایل ژانویه و بدون ارائه هیچ توضیحی از سوی دولت صورت گرفته است.

بنابراین دیپلمات‌ها و مقامات این اتحادیه هر بار که قصد سفر به سوریه دارند باید مجدداً تقاضای ویزا کنند که روند وقت گیری دارد.

آنها  معتقدند این اقدام دولت سوریه تلاشی برای اعمال فشار کشورهای اروپایی برای گشایش سفارت  خانه های خود دردمشق است.

یک دیپلمات اروپایی  گفت این یک مشکل جدی برای فعالیت‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا است و به فعالیت دیپلمات ها و دولت های اتحادیه اروپا لطمه می‌زند.