دولت در مورد کرونا فقط هشدار می‌دهد ولی برای اجرای مقرارت تلاشی به عمل نمی‌آورد

روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز (یکشنبه) خود با عنوان هشدار‌های بی پشتوانه نوشت: «مدتی است که مسئولان کشور ما از ‏مراحلی مانند شعار و توصیه و تذکر عبور کرده و به عرصه هشدار رسیده‌اند، ولی بازهم چیزی تغییر نکرده است. چون پشتوانه عملی وجود ندارد».

در این مقاله آمده است: «وزیر بهداشت و درمان، معاون کل او، معاونان دیگرش، مسئولین ستاد‌های مقابله با کرونا، استانداران، روسای دانشگاه‌های علوم ‏پزشکی و پزشکان مستمراً هشدار می‌دهند که این ویروس بی‌رحمانه درحال پیشروی است و آزادسازی‌ها راه را برای این ‏پیشرفت ویرانگر و خطرناک باز می‌کند، ولی در عمل می‌بینیم که هر روز آزادسازی بیشتر می‌شود و اینهمه هشدار نیز نمی‌تواند ‏چیزی را تغییر بدهد. ‏
این روز‌ها آمار‌های ابتلا به کرونا و جان‌باختگان کرونائی هم زبان باز کرده و هر لحظه هشدار می‌دهند، ولی باز هم گوش کسی ‏بدهکار این آمارهای وحشتناک نیست.
کسب و کار‌های پرخطر هم یکی پس از دیگری مجوز ازسرگیری فعالیت می‌گیرند، پاساژ‌ها ‏شبانه‌روزی می‌شوند، هواپیما‌ها بدون رعایت فاصله اجتماعی مسافر سوار می‌کنند، صحن‌های حرم‌ها شبانه‌روزی می‌شوند، مساجد ‏برای برگزاری نماز‌های جماعت باز می‌شوند، رستوران‌ها فعال می‌شوند، مراسم ختم و جشن و سایر گردهمائی‌ها برگزار می‌شوند ‏و مسافرت‌ها رونق می‌گیرند. نتیجه این می‌شود که شیب رو به پائین ابتلا به کورونا و مرگ و میر‌های ناشی از آن، رو به بالا ‏می‌شود».

در  ادامه این مقاله آمده است: «درست است که اقتصاد و مراسم مذهبی و دعا و زیارت و نماز جماعت و ‏سایر مراسم اجتماعی و سنتی هم در زندگی مردم جایگاه خود را دارند، ولی حفاظت از جان مردم از تمام این‌ها مهم‌تر است. اگر جان ‏مردم در خطر باشد، اقتصاد و عبادات و مراسم مذهبی و سنتی، به چه کار می‌آیند؟
شما مسئولان ‏بهداشت و درمان باید بدانید که هیچ دلیلی به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند رافع مسئولیتتان در برابر جان مردم و سلامت جامعه باشد ‏و تصورتان این نباشد که هشدار‌های بی‌پشتوانه‌تان می‌تواند توجیه‌کننده زیان بزرگی باشد که در اثر عقب‌نشینی‌های شما در برابر ‏فشار‌ها به سلامت جامعه و جان مردم وارد می‌شود. از مجموعه کادر درمانی کشوربیاموزید که در جریان مقابله با موج اول کرونا با فداکاری‌های ‏خود، افتخار بزرگی آفریدند».