دولت رسمی یمن بار دیگر خواستار تروریستی قلمداد شدن شبه‌نظامیان حوثی شد

سرتیپ عبده مجلی سخنگوی رسمی ارتش یمن با انتشار بیانیه ای  از سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین‌المللی خواست تا شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده و جنایات و اقدامات تروریستی و موارد نقض حقوق‌بشر به دست حوثی‌ها علیه غیرنظامیان را محکوم کنند.

این مقام ارشد نظامی یمن بر ضرورت سرعت‌بخشی سازمان ملل در اقدام متناسب با مسئولیت‌های خود در مورد حفاظت از غیرنظامیان در استان‌های مختلف یمن تاکید کرد.

انتشار این بیانیه به سازمان ملل، پس از حمله روز گذشته ( شنبه ) شبه‌نظامیان حوثی با یک فروند موشک بالستیک به یکی  از مناطق مسکونی شهر مارب صورت گرفت.

نظامی مجلی در ادامه این بیانیه  گفت که «شبه‌نظامیان تروریست حوثی به هدف قرار دادن مناطق مسکونی در دو شهر مارب و تعز و فرمانداری‌های جنوب استان الحدیده با استفاده از موشک، توپخانه و تانک ادامه می‌دهند».

او افزود: هدف قرار دادن مداوم غیر نظامیان از سوی حوثی‌ها، نشانی از تعهد آنها در ارتکاب جنایت دارد و چالشی با قوانین و عرف معمول جهانی است چرا که این بمباران‌ها و هدف قرار دادن زنان و کودکان و پرتاب موشک و پهپاد و انواع پرتابه‌ها علیه مراکز مسکونی و مدارس و بیمارستان‌ها در دو شهر مارب و تعز و فرمانداری‌های جنوبی استان الحدیده انجام می‌شود.

سخنگوی رسمی ارتش یمن، نیز در این باره گفته است که این «ضربه‌های مستقیم» که اخیرا بر شدت آنها از سوی شبه‌نظامیان حوثی افزوده شده، منجر به کشته و زخمی شدن شماری از غیرنظامیان شامل زنان و کودکان و به بار آمدن زیان‌های هنگفت به منازل و دارایی‌های شهروندان شده است.

او افزود: «شبه‌نظامیان حوثی در صورت عدم برخورد قاطع، به جنایت و هدف قرار دادن مراکز مدنی در چالش آشکار با مصوبات سازمان ملل و توافق‌های زیر نظر آن ادامه می‌دهند زیرا قانون بین المللی انسانی و اصول عرفی آن را به رسمیت نمی‌شناسند».