دولت رسمی یمن به  دیدار مسئول کمیته صلیب سرخ با افسر سپاه پاسداران در صنعا اعتراض کرد 

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن، وزارت خارجه دولت یمن در واکنش به دیدار کاترینا ریتز رئیس نمایندگی کمیته صلیب سرخ در یمن با حسن ایرلو فرمانده سپاه پاسداران در مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی (سفیر خودخوانده ایران نزد حوثی‌ها) یادداشت رسمی اعتراضی شدیداللحنی را به کمیته بین‌المللی صلیب سرخ ارسال کرده است.

در این گزارش به نقل از یک  منبع مسئول در وزارت خارجه یمن آمده است که نماینده کمیته صلیب سرخ نباید با فرمانده تروریست های سپاه پاسداران دیدار داشته باشد در حالی که آنان روزانه مردم این منطقه را قتل عام می کنند و با موشک و تسلیحات نظامی ایران منطقه را به آشوب می کشند.

این منبع همچنین افزود که «این وزارتخانه منتظر ارائه توضیحاتی از سوی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ درباره جزئیات اشتباهی است که دفتر صلیب سرخ مرتکب شده است».

وزارت خارجه یمن همچنین هشدار داده که در این رابطه «تدابیر اعمال حاکمیت را بر اساس قانون یمن اتخاذ خواهد کرد».

فرمانده سپاه پاسداران و حاکم نظامی رژیم تهران در صنعا موسوم به «حسن ایرلو» دیروز  دیداری را با کاترینا ریتز نماینده کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در صنعا منعقد کرد که این دیدار با انتقاد‌های گسترده مردم یمن در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده که آن را نقض «عرف‌های دیپلماتیک» دانسته‌ و خواستار واکنش و موضع‌گیری دولت متبوعشان در این رابطه شدند