دولت روحانی: با فساد مالی مرتبا مبارزه می کنیم ولی اخبار آن در رسانه های منتشر نمی شود

مقام‌های دولت روحانی در طول سال‌های گذشته بر طرح ساماندهی رسانه‌های مجازی تاکید کرده‌اند

در پی افشاگری های فزاینده  فساد اقتصادی مدیران ارشد حکومت ایران  وزیر کشور دولت روحانی از رسانه ها خواست که طوری تبلیغ شود که مردم بدانند با فساد برخورد واقعی شده است. از دیدگاه دولت روحانی، در حالی که مردم هر روز خبر دزدی های کلان تازه ای را می شنوند، ولی از اقدامات دولت برای مبارزه با فساد مالی، بی اطلاع می مانند و این کمبود باید جبران شود.

وزیر کشور ایران با ابراز نگرانی از اطلاع‌رسانی رسانه‌ها درباره فساد، در جامعه  خواسته است تبلیغات و اطلاع‌رسانی رسانه‌ها طوری مدیریت شود که مردم بدانند با فساد برخورد می‌شود .

وی افزود:  «قوه قضائیه با فساد و رانت خواری برخورد می‌کند ولی شبکه‌ها و رسانه‌های خارجی به تهمت‌زنی می‌پردازند».

وزیر کشور روحانی گفت: «در بسیاری از شبکه ها ی به گفته او معاند که تحت پوشش بسیاری از افراد در داخل کشور است  اطلاعیه‌های آگهی دعوت به سرمایه‌گذاری و بورسیه دانشجویان به خارج از کشور پخش می شود که خلاف است و باید بر اساس  مصوبه شورای عالی امنیت ملی در این زمینه برخورد جدی صورت گیرد».

وی افزود: « رسانه‌های مجازی باید از وزارت ارشاد مجوز دریافت کنند و در صورت عدم دریافت مجوز، با آنها برخورد خواهیم کرد».

مقام‌های دولت روحانی در طول سال‌های گذشته بر طرح ساماندهی رسانه‌های مجازی تاکید کرده‌اند.

وزارت فرهنگ و ارشاد حکومت ایران از دو سال پیش  طرحی را برای ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی راه اندازی کرده بود  که این طرح با هماهنگی قوه قضائیه و مرکز کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه فعالیت می کند .این مرکز زیر نظر شورای عالی مجازی و با دستور علی خامنه ای  تشکیل شده، که مسئول اصلی اعمال فیلترینگ بر رسانه‌هاست.

به گزارش برخی منابع خبری تهدید مداوم رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی توسط مدیران دولت ایران در حالی صورت می‌گیرد که در تازه‌ترین رتبه‌بندی آزادی رسانه‌ها در ۱۸۰ کشور جهان، رتبه  ایران به ۱۷۰ سقوط کرده است.

بر اساس گزارش سازمان گزارشگران بدون مرز، «ایران در ۴۰ سال گذشته یکی از سرکوبگر‌ترین حکومت‌ها برای خبرنگاران بوده است».

یک دیدگاه

  1. مبارزه های پشت پرده ای شما اجنبی ها جز ضرر نفعی برای ما ندارد. در ضمن افشاگریهایتان هم که فقط نمایشی و دروغ درمانی است.
    راستی یادت نرود که دسته کلیدت را به جلاد رعیسی بدی که از پشت پرده برای ریاست حکومت ننگین ملاها انتخاب شده. البته ما میدانیم که خر بعدی هم همان خر است اما فقط پالونش خونین تراست.

Comments are closed.