دولت روحانی گفت که مسکن بزودی ارزان می شود. حالا می گویند به شدت گران خواهد شد

رشد نامتعارف ارز را یکی از اصلی‌ترین عوامل افزایش بیش از صد در صدی قیمت مسکن در سال ۹۸

همین دیروز بود که  سخنگوی دولت روحانی با اعلام خبر خوش برای مردم گفت :  بزودی مسکن ارزان‌تر می‌شود اما امروز نماینده مجلس حکومت خبرداد: قیمت مسکن تا ۷۰ درصد گران شد

محمدرضا رضایی کوچی نماینده رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: «قیمت مسکن حداقل ۷۰ درصد افزایش یافته است، به گونه‌ای که در بسیاری از شهرها مردم به دلیل اینکه توان اجاره واحد مسکونی را ندارند به سمت اسکان در حاشیه شهرها و روستاها رفته اند. اگر این روند ادامه پیدا کند، طبیعی است که افزایش قیمت مسکن نیز ادامه می‌یابد.»

حسام عقبایی، نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور،گفت :  نبود توازن در عرضه و تقاضا، کاهش ۵۰ درصدی تولید، عدم توجه وزارت راه و شهرسازی به برنامه مسکن اجتماعی، کاهش قدرت خرید و همسان نشدن تسهیلات بانکی با رشد قیمت مسکن را از عواملی است  که باعث افزایش رکود مسکن طی سال های اخیر در ایران شده است .

وی افزود:  رشد نامتعارف ارز را یکی از اصلی‌ترین عوامل افزایش بیش از صد در صدی قیمت مسکن در سال ۹۸ دانست.

رضایی کوچی، گفت: دولت می‌تواند قیمت مسکن را به راحتی کنترل و کاهش دهد اما نه قدرت اش را دارد و نه اجازه اش را.

افشین پروین‌پور، عضو سابق شورای عالی مسکن گفت: «در حال حاضر بخش مسکن با رکود قابل‌توجهی روبه‌رو شده است هم در زمینه خرید و فروش و هم در زمینه ساخت‌وساز.»

عبده تبریزی مشاور سابق وزیر راه و شهرسازی پیشتر گفته بود: ۹۵ درصد مردم، از جمله زوج‌های جوان خانواده‌های متوسط و خانواده‌های با درآمد پایین دیگر قدرت خرید مسکن ندارند.مالکان مسکن علاقه‌مندند قیمت را به میزان افزایش قیمت دلار بالا ببرند، اما بخش تقاضا چنین توانی را برای پرداخت ندارد؛ می‌دانیم که درآمد یا ثروت خانوارها به اندازه تفاوت قیمت دلار بالا نرفته است.

علی‌رضا رزم‌حسینی استاندار خراسان‌ضوی گفت: امروز ۲۵ میلیون نفر از جمعیت ایران در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند . دچار عقب‌افتادگی ۳۰۰ ساله‌ایم.

یک دیدگاه

  1. ” ایران کف دست دیوان و خاائنان است”
    ای خاائنان دروغگو، فقط به تعهدات و همکاری با روسیه انجام وظیفه‌ می‌کنید!!!؟ و همچنان شنیده ام که با پشتیبانی کامل شما، خاائنان همیشگی، روسیه می‌ خواهد که نام “دریای مازندران” را عوض کند.

Comments are closed.