دولت سوریه: اسرائیل در دو حمله جداگانه مواضعی را در خاک آن کشور مورد حمله قرار داده است

منابع اپوزیسیون سوریه می گویند که در جریان این حملات یک تن کشته  شده و شمار دیگری زخمی گردیده اند

دولت سوریه اعلام داشت که مواضعی در خاک آن کشور نیمه شب گذشته (چهارشنبه) هدف حمله قرار گرفته و سامانه ضد هوایی سوریه توانسته است شماری از موشک های شلیک شده را منهدم سازد. سوریه طبق معمول این حملات را به اسرائیل نسبت داد، ولی دولت اورشلیم واکنش نشان نداده است. سوریه به نقاطی که هدف قرار گرفته و احتمالا آسیب دیده اشاره ای نکرد ولی گفت که این حمله به صورت همزمان، از دو نقطه جداگانه صورت گرفته است.

منابع اپوزیسیون سوریه می گویند که در جریان این حملات یک تن کشته  شده و شمار دیگری زخمی گردیده اند.

اسرائیل از دو سال پیش اعلام داشته که علیه استقرار نیروهای قدس در سوریه به هر اقدام لازم دست خواهد زد. فرماندهان سپاه پاسداران بارها گفته اند که با استقرار در خاک سوریه، خواهند توانست اسرائیل را به آسانی نابود کنند.

سوریه اعلام کرد که یک مورد از حملات هوایی اسرائیل از حریم هوایی لبنان و مورد دیگر از فراز بلندی های گولان صورت گرفته و از لحظه ای که هواپیماهای اسرائیلی شناسایی شده اند، سامانه ضد هوایی سوریه فعال گردیده و توانسته است موشک های شلیک شده را خنثی کند.

روزنامه القدس العربی نوشت که یکی از نقاط بمباران شده فرودگاه نظامی شهر حمص بوده است. به نوشته این روزنامه، حمله دوم علیه یک موضع نظامی سوریه در ناحیه قُنیطره  Ghoneytra بوده که به مرز اسرائیل بسیار نزدیک است. سپاه قدس و حزب الله لبنان در دوسال اخیر بارها کوشیده اند در نزدیکی مرز اسرائیل پایگاه برپا سازند که با حملات مداوم اسرائیل، خنثی شده است.

هفته پیش نیز دو حمله هوایی علیه مواضع نظامی در سوریه انجام گرفت که آن هم به اسرائیل نسبت داده شد. روز دوشنبه این هفته نیز مواضع متعلق به سپاه قدس در سوریه هدف قرار گرفت که سخنگوی ارتش اسرائیل آن را تایید کرد.

نفتالی بنت وزیر دفاع در دولت انتقالی کنونی، دو هفته پیش گفت که رژیم ایران همانند یک اختاپوس است که کافی نیست همه دست های آن بریده شود، بلکه باید سر اختاپوس را نیز کوبید. او در توضیح این برآورد خود گفته بود که پیکار با رژیم ایران، باید در همه زمینه های نظامی، اطلاعاتی، اقتصادی و سیاسی ادامه یابد.